úterý 21. září 2021 Matouš

KULTURNÍ TIPY: Saturnin rozesměje hlediště Žižkárny, Jazzový festival rozezní Piaristické náměstí

Budějce nabízí i tento týden pestré kulturní vyžití. Vyrazit můžete na folkové koncerty na náměstí nebo se zúčastnit Jihočeského jazzového fastivalu. Přehled kulturních tipů nabízí nejzajímavější akce tohoto týdne.

HUDBA

Folková hudba skupiny Žalman a spol. rozezní nádvoří radnice dnes večer od osmi hodin. Hudební večery na náměstí Přemysla Otakara II. obohatí Couple of Sounds a jejich pop folk. Úterní vystoupení začíná v 19 hodin. Festival Jižní Block v pátek přivítá Separa a Pil C, v sobotu na ně naváže Ben Cristovao. Sobotní večer bude patřit i skupině Kryštof. Richard Krajčo zazpívá od 19 hodin na Výstavišti.

Tento týden zavítejte také na Piaristické náměstí. V sobotu tam vyvrcholí Jihočeský jazzový festival, který začíná v úterý.

LETNÍ KINA

Letní kina mají i tento týden co nabídnout. Háječek promítne oceňovaný snímek Šarlatán v úterý. Na dámskou jízdu ve čtvrtek vyrazí Ženy sobě a v pátek uvidíte celovečerní filmovou verzi oblíbeného Vyšehradu. Promítání filmů začíná ve 21 hodin. Vstupné je 50 korun.

Ve Filmových útercích pokračuje Riegrova 51. Tentokrát promítne pod širým nebem Kuličky od 21 hodin.

DIVADLO

Žižkárna nabíne tento týden místo filmů divadelní představení. Můj sluha Saturnin v podání Marešovy divadelní společnosti rozesměje publikum v pátek od šesti večer.

Divadelní představení stále nabízí i Radniční léto. V úterý od šesti večer začíná na radničním nádvoří pohádka Skřítek, který to nevzdal.

SPORT

Organizátoři Oživení levého břehu Vltavy lákají na sobotní Skate Contest od 16 hodin. Soutěž a exhibice skateboardingu v Parku 4 Dvory potrvá až do deváté večerní.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jihočeský jazzový festival

Štítky kultura, tipy, kino, hudba, divadlo, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.