úterý 19. října 2021 Michaela

Carmina Vetera. Pražský komorní balet přijede do Třeboně

PR článek

V úterý 12. října zavítá do Třeboňského divadla J. K. Tyla špičkový soubor Pražský komorní balet s novým komponovaným programem na motivy starých lidových písní v choreografickém ztvárnění Petra Zusky.

*Upozornění pro diváky: V rámci třeboňského vystoupení PKB bude z technických důvodů choreografie "Lyrická" nahrazena choreografií "Musica Slovaca" z dílny Pavla Šmoka.
 

Lidová píseň, poezie a etnická hudba všeobecně je jakousi červenou nití, která se vine jeho tvorbou od samotných začátků. Večer s názvem Carmina Vetera (Staré písně) je složen ze starých písní v podání a úpravách Jiřího Pavlici s Hradišťanem (Ej lásko), východoslovenských a ukrajinských balad v podání košického dua Vyšívanka *(Lyrická), písní z alba Písničky z roku raz dva Jiřího Tichoty se Spirituál kvintetem (Růže). Ve skladbě Fo(u)r one sólistka tančí v doprovodu indických, irských, arabských a židovských balad.

Začátek představení je v 19:00 hodin.

Předprodej vstupenek (190 – 270 Kč) a další informace v Turistickém informačním centru Třeboň na Masarykově nám. 1. nebo na www.itrebon.cz.
 

Ohodnoť článek

Foto Pražský komorní balet

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Carmina Vetera, Pražský komorní balet, Třeboň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.