sobota 21. května 2022 Monika

Na náplavce vznikají sochy z písku. Připomenou partnerská města

V Písku začaly vznikat sochy ze stejnojmenného materiálu. Lidé si celý proces mohou prohlédnout na náplavce u Kamenného mostu v centru města. Na vytvoření soch bude potřeba celkem 60 tun písku. Vernisáž je naplánována na pátek 13. května.

Na náplavku u Kamenného mostu dnes technika přivezla 30 tun speciálního písku. Ten bylo nutné hned umístit do pyramid zpevněných dřevěným bedněným. Poté se pustí do práce sochaři. „Až je dostatečně naplní, začnou bednění postupně odebírat, aby mohli od shora dolů originální díla vyřezávat. Na vytvoření pěti obřích soch spotřebují celkem 60 tun písku,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí města Petra Měšťanová

Práce na jedné soše zabere pět dní. Všechna díla mají být hotová do druhého květnového týdne a vernisáž se koná 13. května v pátek. 

Letos se téma zaměřilo na partnerská města, která sochy připomenou. Partnerství se třemi z nich letos slaví půlkulaté nebo kulaté výročí. „Sochy ukážou architekturu a znaky vybraných partnerských měst, ale také postavy či další atributy typické pro dané místo. Sochaři slibují, že na zadních stranách soch bude překvapení,“ dodala mluvčí. Partnerská města má Písek na Slovensku či v Německu a dalších zemích.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Město Písek

Štítky písek, sochy, kultura, náplavka, řeka, město, jižní čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.