středa 17. srpna 2022 Petra

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Opera Carmen rozezní nádvoří jindřichohradeckého zámku v sobotu 27. srpna

PR článek

Také v letošním roce připravuje město Jindřichův Hradec příznivcům opery pod širým nebem jedinečný zážitek. Ve spolupráci s Agenturou Croce Vratislava Kříže bude v sobotu 27. srpna od 20:00 na III. nádvoří jindřichohradeckého státního hradu a zámku uvedena opera Georgese Bizeta Carmen.

Představení se uskuteční v podání orchestru, sboru a baletu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. V režii Martina Otavy se v titulní roli představí sólistka opery Národního divadla v Praze mezzosopranistka Ester Pavlů, která právě roli Carmen na této scéně zpívá. V dalších hlavních rolích účinkují Philippe Castagner, Alžběta Poláčková a Jiří Rajniš. Orchestr řídí dirigent Jiří Štrunc.

Opera Carmen je čtyřaktová opera, která v době svého uvedení v roce 1875 šokovala obecenstvo a způsobila skandál svým porušením dobových konvencí. Děj se odehrává v Seville v jihozápadním Španělsku a jejím okolí. Vypráví o tragickém příběhu Dona Josého, naivního vojáka, který je sveden úskoky ohnivé a zároveň svému osudu odevzdané cikánky Carmen.

Představení se uskuteční za každého počasí. Vstupenky jsou k dispozici v pokladně Kulturního domu Střelnice a on-line na www.kultura.jh.cz.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Jindřichův Hradec, zámek, kultura, koncert, opera

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.