pátek 13. prosince 2019 Lucie

Přijďte za Elvise na festivalový karneval v Přeštěnici

Novinkou letošního ročníku Open Air Musicfest Přeštěnice bude festivalový karneval, který organizátoři připravují společně s milevským Maškarním sdružením. Není totiž tajemstvím, že se v nedalekém Milevsku koná každý rok velkolepý maškarní průvod, který drží oficiální český rekord v počtu masek. Tato masopustní veselice bude mít v Přeštěnici letní pokračování.

Na festivalu vznikne divadelní scéna nesoucí název Bakus Stage (podle hlavní postavy maškarního průvodu). Mimochodem návštěvníci si budou moci prohlédnout sochu samotného Bakuse v nadživotní velikosti, která bude u této scény vystavena.
„Rádi bychom návštěvníkům festivalu představili oblíbené milevské maškary a zároveň je vyzvali, aby se do festivalového karnevalu aktivně zapojili,“ vysvětluje Karel Procházka, předseda maškarního sdružení, a dodává: „Prostřednictvím festivalu bychom rádi pozvali všechny na další ročník milevských maškar v roce 2016, na kterém chceme dosáhnout rekordu v počtu tisíc masek.“

Festivalový karneval vypukne v sobotu 27. června od 13:00, kdy se z Přeštěnice vydá průvod rozmanitých masek do festivalového areálu. Od 13:30 pak na hlavní scéně proběhne defilé vybraných masek, následovat bude taneční vystoupení skupin EFK a NRG crew a škola zumby, během které si návštěvníci mohou zacvičit a zatancovat.

Festivalový karneval je součástí sobotního rodinného programu, který bude pokračovat dalšími aktivitami pro děti na zmíněné Bakus Stage. Pořadatelé festivalu vyzývají návštěvníky, aby se připojili do festivalového karnevalu a přišli v maskách a kostýmech. Vítány jsou samozřejmě především ty s hudební tématikou. Účastníci v kostýmech budou mít na místě vstupné za cenu předprodeje na sobotní program. Děti v maskách mají vstup zdarma. 

V pátek 26. června vystoupí na festivalu například Chinaski, Wohnout, Jelen, Mňága a Žďorp, Rybičky 48, E!E a v sobotu 27. června Aneta Langerová, Tata Bojs, Vypsaná Fixa, Horkýže Slíže, Jiří Schmitzer nebo Fast Food Orchestra. Součástí festivalu je bohatý doprovodný program včetně oblíbení soutěžní exhibice bikerů.

Foto: Martin Pelich

PR text

Štítky Open Air Přeštěnice, festival, Chinaski, hudba, Horkýže Slíže, Wohnout, vstupenky, karneval

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.