čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Organizátoři Boje o České Budějovice jsou spokojeni. Návštěvníci akci chválili

Simulovaný Boj o České Budějovice 1945, který minulý týden v pátek vypukl u Jihočeského muzea, patřil k neočekávanějším budějckým akcím letošního jara. Podle odezvy návštěvníků se dá usuzovat, že událost očekávání splnila. Jak ji zpětně hodnotí organizátoři? Václav Škopek z realizačního týmu zmínil, že vše klapalo podle plánu. Žádné komplikace nenastaly.

Překvapením nebyla ani velká divácká účast. O bojové ukázky z II. světové války je stále velký zájem. Zatímco leckde se tyto akce konají na volném prostoru, v Budějcích se bojovalo v městském prostředí, což celé ukázce přidalo na atraktivitě. „Popravdě jsme tak velký zájem čekali,“ říká Václav Škopek. „Dnes není téměř možné vidět tank nebo jinou podobnou techniku jet po městě. Také bylo skvělé počasí, i to návštěvnost zvýšilo.“

ČTĚTE TAKÉ: Krev, křik raněných, palba... Boj o České Budějovice vzbuzoval nemalé emoce

O povedenosti akce mluví i fakt, že se k pořadatelům nedonesl jediný negativní názor. „Slyšeli jsme jen chválu,“ usmívá se Václav Škopek.

Na místě se objevili dokonce i pamětníci. „Přišla za mnou jedna paní, která si pamatovala, jak němečtí vojáci procházeli v květnu roku 1945 Českými Budějovicemi.“

Bojových ukázek z II. světové války se v uplynulých dnech konalo na jihu Čech několik. Výstřely se ozývaly například v Českém Krumlově či Prachaticích. Akce se uskutečnily v rámci výročí 70 let od ukončení II. světové války v Evropě.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.