pátek 13. prosince 2019 Lucie

Takřka stovka umělců vzdá ve Slavii poklonu Anně Knotkové

Na známou jihočeskou učitelku, zpěvačku a sbormistryni Annu Knotkovou se bude v pondělí 22. června vzpomínat v kulturním domě Slavie. Od 19:30 se zde uskuteční benefiční koncert s názvem Písnička pro Aťku, na kterém vystoupí několik jejích žáků, sbory Canzonetta a Canzona či taneční orchestr Variant.

Výtěžek z akce bude věnován prachatickému Hospici sv. Jana N. Neumanna, ve kterém paní Knotková prožila své poslední dny.

„Anna Knotková byla významná osobnost na poli hudby v Jihočeském kraji. Dlouholetý pedagog, zpěvačka tanečního orchestru Variant a především sbormistryně. V roce 1988 stála u zrodu jednoho z nejznámějších jihočeských pěveckých sborů, DPS Canzonetta, o 15 let později založila také svůj komorní sbor, sbor Canzona,“ uvedl organizátor Lukáš Randák a dodal: „Všichni žáci i přátelé se jednomyslně shodují na tom, že Aťka, jak jí bylo přezdíváno, byla profesionál a odborník, zároveň však nesmírně lidský a empatický člověk, který byl pro mnoho svých žáků takovou hudební mámou. A možná i právě proto vzniká benefiční koncert k nedožitému výročí, kde bezmála stovka umělců přijde vzdát poklonu a společně zavzpomínat na tuto  osobnost, často přezdívanou také jako první dámu jihočeského sborového zpívání.“

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.