pátek 13. prosince 2019 Lucie

Kinematograf bratří Čadíků je fenomén. V Budějcích přitáhl přes tři tisíce diváků

Letošní Kinematograf bratří Čadíků zaznamenal v Budějcích obrovský úspěch. Navštívilo ho 3 500 diváků a celkově se podařilo na dobrovolném vstupném vybrat více než 35 tisíc korun, což je absolutní rekord.

Jen pro srovnání - vloni se vybralo více než 16 tisíc korun. Celkově byla doposud nejvyšší částka z roku 2013 - 18 497 korun. Naopak nejméně se vybralo v roce 2012 - 9 925 korun.

Diváci, kteří přispěli, mohou usínat s dobrým pocitem. Jejich peníze totiž budou tradičně použity na dobročinné účely - tentokrát na Nadaci Charta 77, jejímž hlavním projektem je Konto Bariéry, které pomáhá lidem s handicapem.

„V minulosti již organizátoři kinematografu přispěli například na projekt Pomozte dětem, Konto Bariéry či na fungování Masarykova onkologického ústavu v Brně,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Kinematograf bratří Čadíků sází na české filmy, které u návštěvníků tuzemských kin stále patří k nejoblíbenějším. Letos si Budějčáci užili na náměstí Přemysla Otakara II. snímky Fotograf, Vejška, Hodinový manžel a Tři bratři. První jmenovaný dokonce uvedl sám Karel Roden, který ve filmu hraje hlavní roli.

Foto: kinematograf.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.