čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Exkurze do filmového pravěku. Kino bude promítat Bílé peklo s živým hudebním doprovodem

Velký zážitek čeká na všechny filmové gurmány! V pátek 31. července se v letním kině v Černé v Pošumaví uskuteční projekce filmu Bílé peklo, což je legendární dobrodružné drama z roku 1929, ve kterém excelovali Kurt Gerron a Leni Riefenstahl. Že na tom není nic zvláštního? Ale je - film totiž hudebně doprovodí živá kapela - Ufajr!

Bílé peklo nemělo ve své době obdoby. Německý snímek se odehrává v majestátním horském prostředí, které mu dovává na atraktivitě. Zkrátka Cliffhanger z 20. let, nadneseně řečeno, samozřejmě... Strhující drama s detailně prokreslenými charaktery a nekompromisní přírodou.

Pokud čekáte, že se pod názvem Ufajr nachází symfonický orchestr, který leckdy staré němé snímky doprovází, jste na omylu. Ufajr jsou prog-rocková kapela nejvyšší jakosti. O to netradičnější, avšak funkční spojení to je.

Projekce s živým koncertem odstartuje po půl desáté večer. Příjemnou zprávou je, že je vstupné zdarma!

Foto: Universal Pictures

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Frodo kocour

Když už píšete jména, měli byste si aspoň dát záležet, správně je "
Leni Riefenstahl". Což je mimochodem velmi známá režisérka a rovněž velká faninka Hitlera. Její film Triumf vůle je dodnes znám nejen pro velké podbízení Hitlerovi, ale především pro uplatnění řady v té době nových technik. Takže docela známá žena (dožila se 101 let) a prznit jména takovým způsobem, to je opravdu ukázka negramotnosti typické pro novinářský povl.

pátek, 31. července 2015, 16:39

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.