úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Dny evropského dědictví budou v sobotu slavnostně zahájeny v Českém Krumlově

Český Krumlov letos bude důležitým místem tradičních Dnů evropského dědictví. Právě zde tato událost odstartuje (z hlediska České republiky). Těšit se můžete na plno akcí, ale také vstupy do zajímavých objektů a památek.

Slavnostní zahájení se uskuteční v sobotu 5. září v klášterní zahradě, a to od 10 hodin. Chybět nebude řada hostů a vystoupí krumlovský dětský sbor Medvíďata. Pokud se na akci vydáte už dříve, tak od 9 hodin můžete vidět na Tramíně Dechový orchestr Základní umělecké školy v Českém Krumlově.

V 15, 16 a 17 hodin se uskuteční komentované prohlídky kláštera. Bohužel kapacita těchto prohlídek je již obsazena.

V 16 hodin se v areálu kláštera pobavíte u autorské komedie Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka, kterou předvede Divadelní klub Českokrumlovská scéna.

Večer pak klášterní zahradu ovládnou legendární Bratři Ebenové, kteří zde vystoupí od 20 hodin. Zde je však nutné počítat s placeným vstupem, který je 400 korun.

Co dál? Příjemný zážitek jistě přinese komentovaná prohlídka revitalizovaného území u Vltavy, která začne ve 14 hodin a skončí o dvě hodiny později. Postupně projdete městský park, Zahradní ateliér Egona Schieleho a skončíte v Synagoze Český Krumlov. I zde ovšem platí, že je kapacita prohlídek obsazena.

V sobotu a neděli si můžete užít i řemeslný trh, který nabídne originální výrobky, ale i různé dobroty. Trhovci vám budou k dispozici od 10 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin.

Pokud navštívíte pivovarské zahrady, jistě vás zaujme naučně-zábavný program pro všechny věkové kategorie s názvem Krumbenowe - kupecká osada. „V centru Krumlova opět vyroste víkendové tržiště a dílny, kde odborní lektoři z oboru experimentální archeologie v roli řemeslníků a kupců předvedou prastaré dovednosti našich předků od paleolitu po raný středověk. V sobotu od 10 do 18:30 hodin a v neděli od 10 do 14 hodin mohou návštěvníci pozorovat při práci kovolitce, ševce, tkadleny, kameníky, skláře, šperkaře, léčitele, síťaře, barvíře a další kumštýře z různých období nejstarší minulosti, naučit se zapomenutá řemesla, obchodovat a smlouvat či si prostě užívat ruch osady a její interaktivní program,“ uvádějí organizátoři z Regionálního muzea v Českém Krumlově.

A nyní možná to nejdůležitější... Které památky a objekty budou zpřístupněny a to zcela zdarma? Zde je výčet:

Regionální muzeum v Českém Krumlově (sobota, neděle, od 9:00 do 17:00)
Synagoga Český Krumlov (sobota, neděle, od 10:00 do 18:00)
Zámecká kovárna (sobota, neděle, od 10:00 do 18:00)
Zahrada centra Kouzelné bylinky (sobota od 14:00 do 17:00, neděle od 10:00 do 17:00)
Zahradní ateliér Egona Schieleho (sobota, neděle, od 10:00 do 17:00)
Kaple Panny Marie Bolestné a sv. Kříže na Křížové hoře (sobota od 10:00 do 18:00, neděle od 10:00 do 16:00)

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.