úterý 10. prosince 2019 Julie

Škola v proměnách času. Nová výstava prezentuje zajímavou historii, ale i současnost Gymnázia Česká

Výstavu, která se věnuje historii, ale i současnosti Gymnázia Česká, si mohou od včerejšího dne prohlížet návštěvníci hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje. Slavnostní vernisáže se v pátek dopoledne zúčastnilo mnoho vzácných hostů, mezi nimiž nechyběl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola či ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Výstava je rozdělena do několika bloků, přičemž se nezapomnělo ani na zajímavé projekty, hlavně tedy na představení česko-polského projektu Nalézání zmizelých osudů. Poslední část je věnována současnosti školy a nutno podotknout, že se má gymnázium opravdu čím pochlubit.

„Myslím, že dokážeme prokázat, že je o nás za poslední tři roky stále rostoucí zájem. Rád připomenu, že na osmileté gymnázium jsme měli 162 přihlášených zájemců, což je nejvyšší číslo z celého Jihočeského kraje. Určitě je za tím především poctivá práce mých milých kolegů, kolegyň a studentů, kteří dokážou naši školou prezentovat,“ zmínil ředitel gymnázia Antonín Sekyrka.

Pokud se chcete o škole dozvědět vše podstatné, určitě si nenechte výstavu ujít. Otevřena bude do konce října.

Štítky gymnázium česká, krajský úřad, ministryně školství

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.