pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Baletní představení překvapilo nakupující návštěvníky

O tom, že si při baletu otevřete pytlík s brambůrky, jste si až donedávna mohli nechat jenom zdát. Nepředstavitelné se stalo skutečností minulý čtvrtek v IGY Centru, kde se představil baletní ansámbl Jihočeského divadla dvěma krátkými ukázkami v podání mezinárodních tanečníků.

Chvíli před vystoupením se baletky a tanečníci baletu rozběhli po pasáži nákupního centra a lákali nic netušící návštěvníky na ukázky dvou představení.

„Přišla jsem se původně podívat po nějakých podzimních kozačkách, ale v přízemí mě zaujal hlouček bavících se cizinců, tak jsem se šla podívat, co se děje. Balet mám ráda, tak jsem se s chutí podívala na představení, které se mi moc líbilo. Jen to bylo moc krátké, asi budu muset vyrazit do divadla,“ řekla Jana Šimáková.

Tanečníci předvedli ukázku z představení Kauza Kafka, ve které se představil tanečník baletu Viktor Svidró, který byl za roli Kafky nominován na Cenu Thálie, dále pak španělská baletka Cristina Porres Mormeneo a budějcká tanečnice Barbora Coufalová.

Druhá ukázka byla z choreografie Odd Couples - Rozladěné, kde bylo možné vidět v plném nasazení držitele celostátní Ceny Thálie Zdeňka Mládka spolu s dalšími pěti tanečníky.

Štítky balet, Jihočeské divadlo, IGY Centrum, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.