sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Budějčáci mohli vidět děj slavné knihy v divadelním pojetí

Kulturní klub Horká Vana slavil první máj v divadelním duchu. Jako první vystoupilo olomoucké Divadlo na cucky s Groteskou od autora Kurta Vonneguta.

Jak už to v tomto klubu tradičně bývá, přetékal lidmi. Tentokráte tu byli Budějčáci toužící po divadelní kultuře. „Knihu Groteska jsem četla kdysi dávno a moc se mi líbila. Jen jsem zvědavá, jak je možné ji ztvárnit divadelně,“ smála se krátkovlasá divačka Petra.

Možné je všechno, o tom jsme se zakrátko přesvědčili. Johana Vaňousová, Adéla Nesrstová, Dominika Šindelková i Tomáš Uher hráli jak o život. Skvělá pantomima, perfektní herecký výkon, výborně ztvárněná volná adaptace slavné knihy.

V jednu chvíli byli do děje zataženi i diváci, kteří získávali nové rodiny podle toho, co měli napsáno na letáčku, který každý obdržel při vstupu do místnosti. Hra byla vtipná, délkou naprosto vyhovující a zážitek z ní umocnil živý doprovod na klávesy.

Bohužel všem představení jako dokonalé nepřišlo. „Bylo to hezké, ale já jak pracuji s postiženými lidmi, tak jsem háklivá na vyjadřování jejich gest. Nemusím to a celý ten kus se mi kvůli tomu zprotivil,“ komentovala hru s posmutnělým výrazem ve tváři Martička, další z návštěvnic představení.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.