úterý 10. prosince 2019 Julie

Budějčtí Vees se postarali o skvělou párty

Kdo má rád rock'n'roll, neměl chybět na pátečním koncertu budějcké kapely Vees. Tahle mladá indie-rock'n'rollová tříčlenná formace z jihočeské metropole totiž pokřtila ve Slavii své třípísňové EP Golden Preview.

Kluci do toho pořádně šlápli a odstartovali super párty pobudějcku. Pivo teklo proudem, ozvučení bylo skvělé, lidí přišlo taky dost.

Aby na to hoši z Vees nebyli sami, přizvali si na pomoc několik známých hostů. Po boku známých jihočeských hudebníků vystoupil frontman kapely -123 minut Zdeněk Bína nebo Mardoša z Tata Bojs, který se později postaral i o after party v Café Klubu Slavie.

Na koncertě vystoupili i dvě spřátelené kapely skupiny Vees. Šlo o brněnskou emo/punk kapelu My Dead Cat a budějcké math/pankáče Depakine Chrono.

Vees započali svou kariéru v roce 2006 jako nenápadná trojka a postupem času se báječně vypracovali. Jejich koncerty jsou nabité nekonečnou energií a každý člen bravurně ovládá svou roli v kapele. V roce 2010 vydali své první EP Johny Moon a o dva roky později vypustili do světa album Foe Dry s jedenácti peckami.

Vees nezahálí ani chvíli, a tak v prosinci natočili klip k písni Wooden People a tohle jaro se pro ně nese ve znamení tří nových písní, které právě v pátek pokřtili ve Slavii.

Koho by mrzelo, že tenhle koncert nestihl, má příležitost vidět Vees 24. dubna v Brně nebo 6. května v Praze. A v Budějcích zahrají už 17. dubna na multižánrovém festivalu Sofie se baví.

Štítky Vees, křest EP Golden Preview, Café Klub Slavie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.