pondělí 1. června 2020 Laura

Film Křídla Vánoc vyprodal Dámskou jízdu

Téměř dva roky navštěvuje Budějcká Drbna akci pro ženy pořádanou multikinem CineStar a poprvé za tu dobu se jí stalo, že neměla kde zaparkovat. Taktéž předsálí bylo plné něžného pohlaví, které ochutnávalo a hodnotilo vánoční cukroví.

Poslední Dámská jízda letošního roku se nesla ve sladkém duchu vánočních radovánek. Svátečně nás naladila nejdříve rodina Milfaitova, která přijela popovídat o svých nejlepších marmeládách na světě, které dodává i na stůl britské královské rodině. Po bohaté tombole přišla na řadu předpremiéra nového českého filmu Karin Babinské Křídla Vánoc.

Příběh se odehrává ve vánočním čase v jednom velkém potravinovém řetězci, ve kterém čtyři hlavní postavy pracují. Každá z nich má nějaký svůj osobní příběh, který se záhy rozjede po vyslovení přání andělovi, který komunikuje skrze jednu z hlavních postav perfektně ztvárněnou Richardem Krajčem.

Optik Petr, Don Juan vdaných žen, žije v maringotce na opuštěném místě pouze s koněm. Jednoho večera si pořeže ruku a upadne venku ve sněhu do bezvědomí, kde se mu přihodí něco neobvyklého. Jakmile uchopí někoho za ruce a podívá se mu do očí, vidí všechny jeho nemoci a celý jeho životní příběh.

Je z toho v šoku, což mu neulehčují ani jeho tři přátelé Nina (Vica Kerekes), osamělá rebelka balící dárky ve stánku, Ráďa (David Novotný), manažer prodeje v hypermarketu - táta, manžel a tchán na plný úvazek, a Zajíc (Jakub Prachař), absolvent DAMU, toužící po roli u divadla, kterou nemůže sehnat, a tak v obchodě dělá šaška dětem.

Události nabírají spád. To, co si každý z nich přál, se začíná plnit, ať už v dobrém či špatném slova smyslu. Bizarní scénky dohánějí divačky k smíchu a chvíli na to se kino ocitá v naprostém tichu a napětí, protože osobní příběhy hlavních postav rozhodně nejsou směné. Jsou plné samoty, strachu, hledání a toužení po něčem, co by je udělalo šťastnými.

Skvělé herecké výkony a příjemná hudba Richarda Krajča jen znásobují ústřední témata filmu, kterých najdeme hned několik. Nejdůležitější však je, že pokud si každý z nás něco upřímně přeje, tak se mu to splní, a to hlavně o Vánocích.

Štítky Křídla Vánoc, Dámská jízda, multikino CineStar, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.