pátek 28. února 2020 Lumír

Hudební náplň Krajinského korza nezklamala

Krajinské korzo nabízí kromě jiného také řadu hudebních lahůdek, o čemž se přesvědčili návštěvníci už včera. Výborní Naladěno, zajímavé spojení DJ Akvamen a VIBESorchestra a vrchol celého večera - Extraditables.

Snad jen velká škoda, že se Extraditables a DJ Akvamen časově kryli. Zatímco druhý jmenovaný přišel se zajímavou fúzí, kdy zapojení živých smyčců znělo velmi neotřele a skutečně parádně, Extraditables nabídli energickou španělskou muziku.

Bylo to zajímavé srovnání. Před dvěma týdny se o kus dál, na Piaristickém náměstí, do Španělska ponořil hvězdný baskytarista Richard Bona. Slavil úspěch. Aby ne, předvedl emotivní a muzikantsky famózní koncert. Extraditables naproti tomu byli podstatně živější a je jen s podivem, že Krajinskou hromadně nerozvlnili (až na několik jedinců). Diváků ale bylo plno a odezva fantastická. Kluci a zpěvačka Raquel Perez si to zasloužili...

Pokud vám název Extraditables nic neříká, tak vězte, že se pod ním schovávají známé hudební osobnosti. Perkuse obsluhuje Radim Pígl z kultovních Satisfucktion, na kytaru hraje Miloslav Švec, kterému skvěle sekunduje Martin Formánek, a zakladatelem kapely je Jesus Comino Ramiro.

Jejich vystoupení v Krajinské mělo jiskru, chvílemi dokázalo zabrnkat na emoce a celkově působilo velmi sympaticky. Škoda jen velmi slabého nasvícení scény, kdy kapela byla defakto ve tmě. Ale ono to všechno souvisí s určitým minimalismem akce, která nemá za cíl rozpoutat uprostřed ulice hlasitý a světelně přemrštěný cirkus...

Město lidem, lidé městu dnes pokračuje. Vrcholem bude vypouštění lampionů štěstí na Sokolském ostrově od 20.00.

Krajinské korzo 2014 - hudební program

sobota, 30. srpna 2014, 13:06

DJ Akvamen + VIBESorchestra
DJ Akvamen + VIBESorchestra

Štítky extraditables, krajinské korzo, město lidem

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.