čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Kredance se přesouvá do Jihočeského divadla

Budějcký otevřený kulturní prostor Kredance se po pěti letech přesouvá. Opouští objekt v Riegrově ulici a přestěhuje se do rekonstruované budovy Jihočeského divadla. Větší festivaly a akce potom chce pořádat na různých místech Českých Budějovic.

Podle jedné ze zakladatelek Kredance Markéty Málkové je důvodem přesunu nevyhovující prostor v Riegrově ulici. „Jihočeské divadlo nám vyšlo vstříc, budeme využívat jeho prostory scény Na půdě, kam se přesunou taneční kurzy,“ uvádí Málková.

Dodala, že ve stávajícím objektu bude Kredance působit do konce letošního května. Otevřený kulturní prostor Kredance je svébytnou a ojedinělou budějckou scénou. Jeho akce navštěvuje měsíčně až několik tisíc lidí. Podílí se například na festivalu Tanec Praha.

„Ve všech projektech chceme dál pokračovat, akorát je nebudeme svazovat s konkrétním prostorem. Vybereme vždy na akci vhodné místo. A tím mohou být třeba i některé ulice nebo prostranství Českých Budějovic,“ říká Málková.    

Kredance stál za tím, že se v minulosti ve městě představily špičky svých oborů. Šlo například o tanečníka Jara Viňarského, divadlo Continuo, taneční duo VerTe, módního návrháře Pavla Berkyho, filmové dokumentaristy Filipa Remundu s Vítem Klusákem a mnoho dalších.

Zdroj: ČTK
Foto: www.kredance.cz

Štítky kredance, stšhování, prostory, Jihočeské divadlo, Na půdě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.