neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Master´s Hammer a Nod Nod mohou k Břitvě přihodit i Anděla

Jak to tak bývá, v první třetině roku se většinou bilancuje rok předešlý. Nejinak tomu není ani na hudební scéně. V dubnu budou předány ceny prestižního Anděla a už nyní jsou známy výsledky kultovní Břitvy, která se věnuje hlavně tvrdší muzice.

Dobrou zprávu pro všechny patrioty je, že i letos v Břitvě zabodovaly kapely z jižních Čech. Na prvním místě se v hlavní kategorii Album roku umístili s nemalým náskokem Master´s Hammer. Na šesté příčce pak skončili táborští Nod Nod, kteří se vyskytli i v kategorii Objev roku (druhé místo).

Master´s Hammer, jejichž předák František Štorm žije na Třeboňsku, byli od začátku horkým kandidátem na vítězství, ačkoliv minimálně v klatovských Asmodeus, kteří vloni přišli s velmi ceněnou deskou Past na Davida Kleinera, měli nemalou konkurenci. Nahrávka Vagus Vetus ale nakonec měla nemalou převahu, což potvrzuje, že návrat Master´s Hammer, kteří mají obrovské renomé i v zahraničí, měl před lety skutečně smysl.

Temná a těžce uchopitelná kapela Nod Nod za sebou v anketě nechala taková jména, jako jsou Ador Dorath či Endless. Není se čemu divit, táborští muzikanti produkují velmi zajímavou a neuchopitelnou muziku, která v posluchači zanechá hluboký zážitek, ačkoliv může být složité si k nim nalézt cestu. Hodně syrová a těžká záležitost, která potěší třeba i fanoušky Electric Wizard.

Jak bylo řečeno, Nod Nod se umístili i v kategorii Objev roku, kde prvenství získala kapela Hanba.

Zmínit bychom měli i další jihočeskou kapelu, jež atakovala přední příčky. Řeč je o budějckých Isacaarum, kteří na konci minulého roku ohlásili konec. A právě toto rozhodnutí skončilo na druhém místě v kategorii Zklamání roku.

Břitva, ve které hlasují desítky hudebních novinářů, se uskutečnila již počtrnácté. Výsledky byly vyhlášeny v sobotu 14. března v brněnské Melodce.

Ceny Anděl

Že Master´s Hammer a Nod Nod natočili opravdu skvělé a ceněné desky dokazuje i nominace v prestižním Andělovi. V kategorii Hard & Heavy jsou kromě Master´s Hammer zmínění Asmodeus a pražští doomaři Et Moriemur. Nod Nod se nacházejí ve škatulce Punk & Hard Core, kde dále nalezneme kapely Hanba a Boy.

Jihočeského zástupce máme ale i v kategorii Alternativní hudba. Řeč je o duu Kalle, které stejně jako Nod Nod pochází z Tábora. Jejich kazeta s názvem Live from the Room získala u kritiky samá vysoká hodnocení. Nahrávka zachycuje oba muzikanty v syrové podobě - bez zbytečný úprav a dodělků. Zkrátka tak, jako by vám hrála naživo v obýváku. Skutečně inspirativní a zároveň velmi příjemná nahrávka.

A jakou mají Kalle konkurenci? Dá se říct, že velkou, protože nominováni dále byli oblíbení Zrní a duo Tvrdý/Havelka. Ale tak to platí ve všech kategoriích...

Žánrové ceny se budou udílet 7. dubna v Paláci Akropolis. Jihočeši, držíme vám palce a už nyní jsme na vás pyšní!

Štítky břitva, anděl, masters hammer, nod nod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.