pátek 13. prosince 2019 Lucie

Některé jihočeské zámky se otevřou i v době svátků

Některé hrady a zámky v Jihočeském kraji budou otevřené i o Vánocích. Lidé se mohou vypravit například do Nových Hradů, Jindřichova Hradce nebo na tradiční akci do Českého Krumlova. Vánoce na zámku s knížetem Adolfem Josefem se uskuteční od 27. prosince v Třeboni.

Letos totiž uplynulo 100 let od úmrtí tohoto významného Schwarzenberga. Prohlídka veřejnosti ukáže, jak vypadaly Vánoce v třeboňském zámku v době, kdy zde pobýval kníže se svou ženou. V tu dobu se scházela na panství u rybníku Svět velká část jeho početného rodu. Prohlídky se konají do 29. prosince.

Hrad v Nových Hradech láká návštěvníky především na poslední předvánoční víkend. Lidé si 20. a 21. prosince mohou užít atmosféru svátků z počátku 20. století. Akce s názvem Vánoce u pana správce se v Nových Hradech koná ještě 30. prosince.

Tradiční akci spojenou se Štědrým dnem nabízí Český Krumlov. Také letos se mohou lidé přijít k zámeckému příkopu podívat na Medvědí Vánoce. Čtyřiadvacátého prosince se tu pravidelně šelmy živí různými dobrotami ze speciálního vánočního stromečku. Také letos jejich hostina začne v 10:00 a zahraje k tomu živá hudba.

Zdroj: ČTK
Foto: archiv města Český Krumlov

Štítky Vánoce, vánoční svátky, památky, zámky, hrady

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.