čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Sobotní Retroparty provětrala skříně prarodičů

Byl časný večer, třetí máj. Už když jste se blížili k centru, muselo vám být jasné, že ten den není něco s módou v Budějcích tak úplně v pořádku. Holky v elasťákách, na nich zářivé trikoty, kluci v holinách a károvaných čepicích hrdě svírali barevné síťovky a kolem Slavie se to začalo hemžit.

V pořadí třináctá Retroparty otřásla tímhle svatostánkem kultury v základech. Dva kluby se otevřely čtyřem stovkám milovníků dob dřívějších, ačkoliv lásku k nim pojímali návštěvníci spíše s nadsázkou. Ženy za pultem prodávaly retro občerstvení o sto šest, takový bramborák nebo horká polévka přijdou vprostřed náročné párty vhod.

K poslechu rozburácely své nástroje v klubu Highway 61 hned dvě živé kapely, a totiž bratislavští Walter Schnitzelsson a českobudějovický Smutný Karel, který všechny rozveselil. Po koncertech se většina osazenstva přesunula do Café klubu Slavie, kde to na retro pecky jelo až do ranních hodin.

„Řekl bych, že minulý ročník se vyvedl lépe. V rámci snah o zlepšování jsme udělali dost věcí zbytečně, třeba například obrazovku s vizuálním stupem do vedlejšího klubu Highway 61. Jinak se ale akce vyvedla,“ zúčtoval jeden z organizátorů Retroparty Petr Klika.

Zkrátka kdo byl, neprohloupil, a kdo nebyl, ať hledí neprohloupit příště.

Třináctá Retroparty v Kulturním domě Slavie

pondělí, 5. května 2014, 09:15

Třináctá Retroparty v Kulturním domě Slavie
Třináctá Retroparty v Kulturním domě Slavie

Štítky Retroparty, České Budějovice, KD Slavie, Highway 61, Café klub Slavie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.