neděle 23. února 2020 Svatopluk

Šťavnaté beaty osvěží festival Central Park Slavie

Tento týden pokračuje v prostoru letní scény Kulturního domu Slavie multižánrový festival Central Park Slavie. V červenci diváci mohli okusit týden věnovaný audiovizuální scéně a týden s folkem, který uzavřela svou show skupina Ukulele Troublemakers.

Ve středu festival znovu ožije. Tentokrát se setkáme s mladými i ostřílenými beatovými rockery. Užijete si funk, klasický rock, rock&roll, bluesrock, gipsy-jazz a mnohem více. Na každý den jsou připraveny dvě kapely s následnou afterparty v klubu.

„Letem světem proletíme jako vítr od středy do soboty. Letní scénu rozsvítí známé i méně známé tváře, aby nám ukázaly, že živá hudba má stále co nabídnout!“ zve jeden z pořadatelů festivalu Lukáš Zahradník.

Program odstartuje ve středu v 18.30 hodin osmičlenná třebíčská pohodová kapela Disconnexion, která vás svým funky stylem určitě rozpohybuje.

Následuje budějckému publiku známá skupina After Hours, která vznikla již v roce 2006 z členů bývalé úspěšné českobudějovické kapely In Memory. Vychází z klasického soundu 60. a 70. let ve spojení s popovou melodičností let devadesátých.

Zvuk je charakteristický silnými melodiemi, údernými refrény a kompaktně propracovaným spojením zpěvu, hammondek, klavíru, baskytary a bicích. Skupina mimo jiné nedávno natočila svůj první videoklip a určitě vás vtáhne na letní scéně Slavie do víru začínající noci.

Po 22. hodině se produkce přesune z venkovních prostor do blízkého Café Klubu Slavie, kde DJ Hellsmith naváže na rozjetý první den festivalu se svým výběrem funky-rock-popu.

Ve čtvrtek si pro vás pořadatelé přichystali rock v klasickém podání. Tento den totiž odstartuje legenda budějckého rocku Smutný Karel, a to již v půl sedmé večer.

Naváží na ně mladší ostřílení jihočeští muzikanti Mustang Bluesride se svou rock´n´rollovou show. Jádro této sestavy tvoří hráči z kapely In Memory. Formace má v repertoáru The Doors, Cream, Jimiho Hendrixe, ale i nejslavnější rock´n´rollové pecky. Koncerty jsou pověstné živelností a syrovostí.

A následuje opět po desáté hodině program v nedalekém klubu Slavie, kde si svou afterparty připraví After Hours. „Máme pro vás starej klasickej rock od Doors po Atomic Rooster,“ vzkazují.

Festival pokračuje až do soboty a těšit se můžete na skupinu Livemusic Superheroes nebo na Kabaret Kajbar.

Více informací naleznete na stránkách pořadatele festivalu Café Klubu Slavie. Koncerty se konají z každého počasí, mokrou variantou je právě nedaleký klub.

Soutěž o permanentky a trička

V průběhu festivalu Central Park Slavie můžete soutěžit o hodnotné ceny. Stačí na místě vyplnit ´soutěžní dotazník´ a zařadit se každý týden do slosování o permanentku do Café Klubu Slavie na všechny akce pořádané klubem od 1. října do 31. prosince 2013, a dále o originální triko festivalu od společnosti TyTrika.cz.

Ze všech ´soutěžních dotazníků´ na konci festivalu vylosujeme jednoho šťastlivce, který dostane od společnosti Saiko servis nejnovější barevnou multifunkční tiskárnu Brother MFC na tisk do formátu A3.

Sledujte Budějckou Drbnu, losuje se 20. a 27. srpna.

Napsal David Matějíček

Štítky Central Park Slavie, multižánrový letní festival, Café klub Slavie, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.