čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Svérázné tóny kapely Jablkoň dnes zazní ve Slavii

Pěkné jarní dny nyní střídá déšť a chladno, ale náladu si tím kazit rozhodně nemusíte, protože Café Klub Slavie vám dnes, ve středu 30. května, nabízí skvělý koncert jedné z nejzásadnějších českých alternativních a folkových hudebních skupin Jablkoň.

Přijďte si předposlední květnový večer od devíti hodin poslechnout libé tóny saxofonu, fagotu, kytar či perkuse v podání kapely Jablkoň, která byla v roce 2005 oceněna Andělem za album Hovada boží.

Kapela byla založena již v roce 1977 Ingo Bellmannem, Ivem Podobským a Michalem Němcem, který jako jediný působí v kapele dodnes. Hudbu skupiny Jablkoň jste mohli slyšet v českých filmech Smradi nebo Šejdrem.

„Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem,“ okomentoval hudební styl publicista Jiří Černý, který tak podle kapely samotné vystihl nejlépe svéráznou hudbu pražské formace, která dnes rozezní budějovický Café Klub Slavie.

Soutěž o vstupenky

Díky Budějcké Drbně můžete vyhrát na středeční koncert kapely Jablkoň čtyři vstupenky. Správně odpovězte do dnešní 17. hodiny na následující otázku a počkejte, zda budete vylosováni. Lístky si mezi sebe rozdělí dva šťastlivci. Odpovědi očekáváme na známé e-mailové na adrese redakce@budejckadrbna.cz.

Jak se jmenuje první ´elpíčko´ skupiny Jablkoň, které vyšlo v roce 1988?

Nezapomeňte uvést na sebe nějaký kontakt, nejlépe telefonní číslo, abychom se s vámi mohli obratem spojit.

Foto: www.jablkon.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.