čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Unikátní drumandbassový producent Utah Jazz vystoupí při Somersby Gangster Trippin

Tento pátek vypukne v budějckém Café Klubu Slavie dlouho očekávaný mejdan s anglickou hvězdou Utah Jazz. Hudební star hrající po celém světě (Havaj, Sydney, tour po USA a podobně) se podařilo organizátorovi Gangster Trippin uhnat do jihočeské metropole.

„Dovézt si Utah Jazz byl pro mě sen už skoro tři roky. Je hodně vytížený a jeho cena je tak vysoká, že jsem musel nějaký ten pátek šetřit,“ má radost Otta HellSmith Kovařík. „Kdybychom ho dovezli za plnou cenu, vstupenky by byly tak drahé, že v klubu, jako je Slavie, by byla akce nemožná. Děkuji tedy všem partnerůmi těm, kteří se na akci podílejí! Bez kluků ze Slavie, bez Toma Jarolíma, bez sponzorů a všech djs kolem by to prostě nešlo. Jsem za jejich podporu rád,“ děkuje HellSmith.

Jako podporu kolem hvězdného setu se můžete těšit na djská jména jako M4d.doc, Clipper, Thinngy, Johny Player a Hellsmith. Novinkou bude i nový zvuk. „Objednal jsem zvuk line array - jak se říká ‚banány‘ - který bude opravdu masivní a návštěvníci dostanou kvalitní hudbu na kvalitním aparátu,“ dodává Kovařík.

„Natočili jsme i neobvyklou pozvánku. Poprosil jsem hvězdy české drumandbassové scény o natočení krátkého zvacího videa. Utah Jazz je opravdový hudební klenot a určitě by všichni rádi dorazili, jenže každý má v daném termínu již potvrzené jiné hraní, proto tahl jejich podpora. Na konci videa je sám Utah Jazz!“ chlubí se HellSmith se spokojeným úsměvem.

Kdo je Utah Jazz a jak to bylo s jeho kariérou?

Vlastním jménem Luke Wilson pochází z umělecké rodiny, která mu byla oporou už od začátku jeho vlastní tvorby i DJingu. V polovině 90. let si začal shánět drumandbassové hitovky a noci trávil s uchem u vysílání pirátských rádií. Při poslechu LTJ Bukema, Fabia nebo Grooveridera se rozhodl stát se DJem a v devatenácti letech už si, navzdory pekelné nervozitě, zahrál v hlavním čase v londýnském Fabricu.

O jeho vlastních producentských ambicích, které v něm záhy začaly pučet, ale nikdo pořádně nevěděl, dokud s Alexem Reecem nezačal vydávat tracky na jejich společném labelu Fallen Angels. Práci s Reecem bere Wilson jako skvělou počáteční lekci ve skládání hudby, naučil se dost hlavně o samplování, a to je teď jednou z jeho silných stránek.

Utah Jazz je DJem a producentem tělem i duší a dle svých slov vlastně ani nemá tucha, čím jiným by se živil, proto není divu, že sbírá úspěchy na labelech jako je Good Looking, Hospital Record, V Recordings a mnoho dalších, na nichž vyšly jeho skladby.

Pravidelnost a pracovitost, jakou má Utah Jazz, by zasloužili i někteří další producenti. Co dva roky, to nové album (nyní má na kontě tři), z nichž poslední bychom mohli uvést opět velmi vydařené Groove Therapy LP z roku 2012 vydané na jeho vlastním labelu Vintage Recordings.

Naposledy byl Luke v Praze v roce 2008 na klubovce Bush, kdy přijel představit v té době svoje debutové album It´s a Jazz Thing - opěvované tanečníky, novináři i DJs. Jelikož mezitím vydal další dvě úžasné LP, je čas oprášit v našich končinách jeho starou i novou produkci a přivézt vám tento dnb skvost do Českých Budějovic společně s novým albem Portfolio.

Lineup

  • 21:00 - 22:00 Clipper
  • 22:00 - 23:00 Thinngy
  • 23:00 - 00:00 M4d.doc
  • 00:00 - 00:30 Thinngy b2b M4d.doc
  • 00:30 - 02:00 UTAH JAZZ
  • 02:00 - 03:30 HellSmith
  • 03:30 - 05:00 Johny Player

Vstup na akci je do 22 hodin za 80 hodin, poté vyjde na 150 Kč.

Tisková zpráva
Chilli Production

Štítky Café Klub Slavie, Somersby Gangster Trippin, Utah Jazz, dnb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.