neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

V městské dopravě může zaznít vaše báseň

Dubnový literární festival Literatura (ne)Žije nalezl vskutku originální podporu. Akce se zúčastní Dopravní podnik města České Budějovice, který po celé tři dny konání festivalu nahradí tradiční hlášení zastávek ve všech jeho dopravních prostředcích krátkými básněmi.

Je to výzva i pro vás! Pokud se věnujete básničkám, může vaše dílo v městské dopravě zaznít!

„Právě teď probíhá možnost složit krátkou básničku na jména zastávek, které slyšíte každý den. Máte tak možnost po tři dny poslouchat váš výtvor. Stačí vložit svoje verše na náš Facebook a být nejoriginálnější,“ uvedla pořadatelka festivalu Eliška Štěpánková, která zároveň dodala, že z nabídky Dopravního podniku České Budějovice jsou organizátoři velmi nadšení! „Všechny došlé básně důkladně zhodnotíme, nejlepší vybereme a necháme namluvit profesionálními herci. Uzávěrka je 6.dubna.“

Festival Literatura (ne)Žije se uskuteční hlavně v ulicích Českých Budějovic, a to v termínu 23. až 25. dubna. Můžete se těšit na bohatý a netradiční program, který bude postupně zveřejněn. „V současné době probíhá sbírka nepotřebných knih, kdy je lidé nosí do literární kavárny v Nové ulici v Českých Budějovicích. Organizátoři v průběhu festivalu knihy umístí na náměstí a každý si bude moci vybrat a odnést jakoukoliv knihu, která jej zaujme,“ zmínila Eliška Štěpánková.

Včera se sbírka knih konala i přímo na českobudějovickém náměstí.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.