čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

V Metropolu jsou k vidění kresby dětí, které zpříjemní den

Tuhle výstavu nedoprovází žádný katalog, ani na ní nezvou plakáty. Přesto stojí za to při chůzi kolem Domu kultury Metropol vyšetřit deset minut, a zajít se na ni do prvního patra podívat. Třeba při čekání na trolejbus nebo autobus na blízké zastávce MHD.

K vidění je na výstavě přes 150 kreseb dětí z mateřských a základních škol nebo výtvarných kroužků, které pohladí po duši svou bezprostředností a barevností.

K tomu, aby vzaly do ruky tužky, pastelky, štětec s vodovkami nebo temperami a pak i třeba nůžky, je před časem vybídla českobudějovická Teplárna, která vyhlásila výtvarnou soutěž a vyzvala je, ať nakreslí teplo. A prací se sešla spousta od 224 dětí. A často nezůstalo jen u jednoho obrázku.

„Pro naše předškoláky se za teplem skrývá sluníčko. To bylo první, co se jim vybaví. Byla to příjemná zábava, a tak jsme se přišli podívat. Když děti vidí svoje obrázky a ještě k tomu vystavené, mají z toho o to větší radost,“ říkala jedna z učitelek mateřské školy na Vrchlického nábřeží, kterou jsme tady s její třídou potkali.

A protože výstava v jedné z chodeb Metropolu spadla zrovna do času, kdy do Budějc přišla velká voda a na radnici i v Teplárně měli lidé jiné starosti, její vernisáž se o týden odložila. Přišel na ni šéf Teplárny Miroslav Houfek, náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD) i předsedkyně finančního výboru zastupitelstva Petra Šebestíková (TOP 09). I oni se shodli, že šlo o příjemné zastavení v tradičním chvatu všedního dne.

Akce potrvá do 21. června a později se přesune i na Krajský úřad Jihočeského kraje. V Metropolu je přístupná každý den od osmé hodiny ranní do šesté hodiny večerní.

Napsali Zdeněk Zuntych a Jan Homolka

Štítky Děti malují teplo, soutěž, Teplárna České Budějovice, výstava, DK Metropol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.