pondělí 21. června 2021 Alois

Ve Slávii bude nekuřácký klub

Na středečním jednání Rady města Č.B. byl schválen pronájem bývalé restaurace Slavie. Zájemci se mohli se svým záměrem pro tento prostor přihlásit do výběrového řízení do pátku 18. listopadu 2011 na Správě domů Č.Budějovic. Rada města nakonec vybrala záměr využití prostoru pro café klub třema mladým "nadšencům" z občanského sdružení Incogniti.

Tito provozovatelé vyslyšeli po uzavření klubu Solnice poptávku po příjemné nekuřácké kavárně a hudebně divadelním klubu nejen pro mladé, jakým právě zmíněná Solnice byla.

Cílem Café klubu Slavie je vytvořit komunitní místo, křižovatku pro setkávání osob působících na poli kultury napříč žánry a v neposlední řadě běžných návštěvníků, kteří hledají příjemný prostor pro trávení volného času či pracovní jednání, přednášky, workshopy, semináře apod.

Večerní provoz zajistí klubová scéna s příležitostným programem mísící místní a regionální nezávislou a profesionální scénu a hostující subjekty. Program bude kombinován například ze žánrů typů jazz, folkrock, bigbeat, rock, alternativa, world music ad., divadelní představení amatérských a poloprofesionálních spolků, přednášky, workshopy, projekce, výstavy atd.

V Českých Budějovicích tak vznikne denní a večerní nekuřácká kavárna s klubem v mírném retro stylu. Otevření je plánováno po rekonstrukci prostorů na 12. prosince 2011.

Aktuální změny sledujte na www.klubslavie.cz

Napsal David Matějíček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.