úterý 7. července 2020 Bohuslava

Velikonoční pouť v Dobré Vodě si užily stovky lidí

Krásné víkendové počasí přilákalo na tradiční dobrovodskou pouť stovky Jihočechů. Poníci, mašinky, houpačky, kolotoče, autodromy a spousty dalších atrakcí si užívali úplně všichni - děti i dospělí.

Pryč jsou ale časy, kdy autodrom stál dvacku. Letošní ceny byly sice stejné jako ty loňské, vzít ale celou rodinu na pouť vyjde na pěkných pár stovek.

„Většinou se tak projdeme, kde co mají, a pak si vybereme jednu nebo dvě atrakce,“ řekla Budějcké Drbně studentka Klára Mašková. Přišla na pouť s přítelem. Užívali si hlavně živou atmosféru, hezké počasí a společně uždibovali cukrovou vatu.

Bylo tady nespočet stánků a stánkařů, kteří lákali návštěvníky a potenciální zákazníky. „Je mi protivné, když mě někdo mermomocí tahá, abych se podívala, co tam mají a abych si něco koupila,“ dodala Klára.

Kromě tradičních pouťových atrakcí a pochutin mohli návštěvníci nahlédnout pod ruce řemeslníků, kteří na místě své výrobky nabízeli k prodeji. Z jedenácti desítek stánků si mohli Jihočeši vybrat z typických pouťových pochoutek, širokého sortimentu uzenin, nápojů a cukrovinek.

Ti, kteří nehledali jen materiální stránku Velikonoc, zavítali do místního kostela Panny Marie Bolestné, který byl otevřen celý týden.

Štítky Velikonoční pouť, Dobrá Voda u Českých Budějovic, jarmark, atrakce, Lunapark Prima

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.