středa 29. září 2021 Michal

VÍME PRVNÍ! Obnovená Nirvana vystoupí v Budějcích!

Jen totální šílenec mohl ještě nedávno doufat, že se legendární Nirvana vrátí zpátky na scénu. Kurt Cobain byl natolik silnou osobností, že se nikdo neodvážil ani pomyslet na to, že by ho mohl v kapele někdo nahradit. Jenomže hudební byznys je nevyzpytatelný...

Co vloni mohlo být fikcí, je dnes skutečností. Nirvana hlásí comeback! A nyní se podržte - kapela v rámci letošního turné navštíví i Českou republiku. V srpnu zahraje v Českých Budějovicích! Informaci před několika minutami potvrdil bubeník Dave Grohl, který již roky vede svoji formaci Foo Fighters.

„O návratu Nirvany jsem nechtěl ani slyšet. Proč bych něco takového dělal? Foo Fighters jsou dnes na vrcholu, nebylo třeba se vracet do minulosti,“ zmínil sympatický muzikant, který je právem považován za jednoho z nejlepších bubeníků 90. let. „Na podzim minulého roku mě ale navštívil Krist Novoselic... Vypili jsme pár piv, zavzpomínali a najednou dostali obrovskou chuť spolu zase zaburácet. Byla to fakt zvláštní magie! Uvědomili jsme si, že v roce 2014 uplyne 20 let od úmrtí Kurta Cobaina. Ideální příležitost pro comeback, ne? Když vidím, jak dnes fungují naši souputníci Alice In Chains, kteří byli ve stejné situaci, myslím si, že to fakt smysl má.“

Nejdůležitější informací samozřejmě je, kdo nahradí Kurta Cobaina. Dave Grohl nejdříve mlžil, ale nakonec prohlásil, že se jedná o člověka, který s kapelou již zpíval, a to v roce 2012. Zvedlo se vám obočí? Ano, ani se nedivíme! Samozřejmě se jedná o Paula McCartneyho, legendárního brouka!

„Proč by ne? Když jsme spolu v roce 2012 hráli v New Yorku skladbu Cut Me Some Slack, běhal mi mráz po zádech! Něco takového jsem nezažil od 60. let,“ uvedl pro Budějckou Drbnu Paul McCartney. „Když jsme pak dostali Grammy za nejlepší rockový song, byl jsem skutečně dojatý. Vlastně to všechno dávalo smysl - muzikant nejpopulárnější kapely 60. let s nejpopulárnější kapelou 90. let...“

Jaké skladby budou tvořit repertoár nadcházejícího turné? „Smeels..., In Bloom, Lithium, Rape Me... Těšit se můžete na všechny klasiky! Kluci zabrousí i do repertoáru Beatles. Počítají s Hey Jude. Bude to mazec,“ načrtl Pavel Klíště, promotér tuzemského koncertu.

Podle jeho slov se cena vstupenek bude pohybovat od 3500 do 9000 korun. Zaplatit si můžete i after párty s kapelou. Ta vás přijde na rovných 300 tisíc korun!

A kde se koncert uskuteční? To ještě není jisté... „Potřebujeme prostor, kam se vejde zhruba 150 tisíc lidí. Jednáme o pronájmu hned několika míst. Kluci z kapely si České Budějovice přímo přáli. Slyšeli o žhavých budějckých fanoušcích, kteří prý nemají ve světě obdoby. Zatímco všude návštěvnost akcí upadá, v Budějcích je to právě naopak. Lidé chodí neustále, kluby praskají ve švech. Je čas zde udělat něco opravdu velkého,“ podotkl Klíště.

Dave Grohl také promluvil o nové desce, kterou Nirvana natočí příští rok. „Grunge je mrtvý. Je to škoda, ale je to tak... Nemá cenu se tedy hrabat v mrtvolách. Nové skladby jsou spíše v metal core duchu. Tento žánr dnes letí, proto myslím, že bychom mohli zaujmout i mladé posluchače. Ostatně pokérovaný jsem dostatečně... Nějaké to tetování jsme již vybrali i pro Paula.“

A co na závěr? Snad jen omluva, že jsme si z vás v tento krásný aprílový den vystřelili smileyZároveň jsme vás chtěli upozornit, že 5. dubna skutečně uteče dlouhých 20 let od úmrtí největší rockové osobnosti 90. let. Dejte si na počest Kurta Cobaina panáka, pusťte si třeba In Utero a zavzpomínejte na roky flanelových košilí, syrové muziky a hudební revoluce.

Článek byl vybrán do sekce To nejlepší z Drbny u příležitosti pátých narozenin Budějcké Drbny. #tonejlepsizdrbny

Štítky nirvana, comeback, apríl

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jirka Havel

Jako apríl povedené. Až do půlky článku jsem tomu i věřil, dokud jsem nenarazil na jméno Paul McCartney :-D

úterý, 1. dubna 2014, 09:17

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.