pátek 29. května 2020 Maxim

Zámek Vimperk začne svoji první sezónu pod správou Národního památkové ústavu

Letošní rok je důležitým mezníkem pro Zámek Vimperk. Letos totiž zažije svoji první sezónu pod správou Národního památkového ústavu. Turistům své brány otevře v sobotu 4. dubna.

„V provozu bude zámecké muzeum se stávající expozicí a v nabídce budou také dva prohlídkové okruhy zámku,“ uvedla mluvčí NPÚ Jitka Skořepová. „V rámci prohlídky horního zámku bude zaměřena pozornost na stavebně historický průzkum objektu od 13. do 20. století. Druhý prohlídkový okruh zahrnující dolní zámek se bude věnovat především stratigrafickým průzkumům a technologiím nástěnného malířství s důrazem na metodu fresco-secco, součástí bude i prohlídka zahrady a salyterreny.“

V dubnu bude vimperský zámek otevřen každý víkend i o státním svátku, a to od 10 do 16 hodin. Vstupné na první či druhý okruh je 70 korun, za vstupenku do muzea turisté zaplatí 50 korun.

Historie zámku sahá až do poloviny 13. století. Zakladatelem (tehdy pevnosti) byl pravděpodobně Václav I. Objekt postupně procházel mnoha stavebními úpravami. Do konce minulého roku se o památku starala Správa NP Šumava.

Foto: vimperk.cz

Štítky Zámek, Vimperk, Národní památkový ústav, muzeum, historie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.