čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Lékařská pohotovost změní zřizovatele i adresu ordinace

Lékařská služba první pomoci (LSPP) v Českých Budějovicích pro děti i dospělé změní od nového roku zřizovatele a od 2. ledna i místo, kde budou umístěny ordinace. To ve středu řekla mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková. LSPP pro dospělé i děti nyní zřizuje a provozuje v Českých Budějovicích Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje.

Obdobně fungovaly lékařské pohotovosti i v ostatních velkých městech regionu.

Během posledních dvou let v rámci změn celokrajské koncepce provozování těchto služeb ve všech okresních městech a v Českých Budějovicích postupně LSPP převádějí pod nemocnice.

"Pro pacienty tento krok neznamená ani zásadní změnu ve způsobu ošetření, ani v dostupnosti místa ordinace. Obě ordinace se přestěhují od 2. ledna z budovy Zdravotnické záchranné služby v ulici Boženy Němcové pouze o několik desítek metrů do budovy F dolního areálu Nemocnice České Budějovice, kde budou mít svůj vlastní vchod z ulice Generála Svobody," řekla Kafková.

V nové lokalitě budou umístěny obě ordinace LSPP, tedy ordinace pro děti i ordinace pro dospělé. "Během vánočních svátků a Nového roku, tedy až do 1. ledna 2012, bude lékařská pohotovost jako dosud v budově záchranné služby v ulici Boženy Němcové," dodala Kafková.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.