sobota 1. října 2022 Igor

Městská policie zvýší v období "dušiček" kontroly hřbitovů

Městská policie bude tak, jako každý rok, provádět zvýšené kontroly hřbitovů a to v rámci celých Českých Budějovic. Touto činností se budou zabývat jak příslušné obvodní hlídky strážníků, tak i dvě motorizované hlídky pohybující se na elektroskútrech. Ty mají oproti pěším hlídkách tu výhodu, že dokáží v průběhu směny obsáhnout i více hřbitovů a projít daný areál i několikrát za den, což by samozřejmě běžná pěší hlídka stíhala jen obtížně.

Od tohoto opatření si tak slibujeme, že občané Budějovic uvidí strážníky na hřbitovech častěji, než tomu bývalo dříve. Zvýšená mobilita elektro skútrů nám pomůže v pružnějších kontrolách hřbitovů a jejich tichý provoz zároveň zajistí, aby nebyla narušena pietní atmosféra tohoto místa. (Poznámka: Skútry samozřejmě nebudou po areálu jezdit, ale za branou hřbitova budou odstaveny a strážníci se zde budou již dále pohybovat po svých)

Navíc bude realizován i noční dohled na hřbitovech ,který budou zajišťovat psovodi spolu se služebními psy. Se Správou hřbitova Sv. Otýlie bylo dojednáno, že hlídky strážníků obdrží klíče od vstupní brány tak, aby byl umožněn jejich bezproblémový vstup a pohyb po areálu. Tato zvýšená preventivní opatření budou platit v čase od 27. 10. do 3.11. 2011 tedy v čase, kdy lze předpovídat větší pohyb lidí v souvislosti se svátkem Všech svatých a Památkou všech zemřelých. Samozřejmě i po skončení tohoto období budou hřbitovy i nadále pod běžným dohledem hlídek strážníků, jak je tomu v průběhu roku běžné.

Autor: Mgr. Václav Sup, MPČB 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.