sobota 1. října 2022 Igor

Míra nezaměstnanosti v Jihočeském kraji klesla o dvě desetiny procenta

Jihočeské úřady práce evidují ke konci září celkem 21 782 nezaměstnaných. Míra nezaměstnanosti klesla v jižních Čechách oproti srpnu o dvě desetiny procenta a činí 6,4 procenta, řekl v pondělí Jiří Beran z českobudějovického úřadu práce.

Jihočeské úřady práce zaregistrovali v průběhu září úbytek počtu uchazečů o práci oproti srpnu o 897, k poslednímu září jich evidují 21 782. "Ke konci loňského září byla míra nezaměstnanosti v kraji vyšší dokonce o 0,3 procenta a činila 6,7 procenta," řekl Beran.

Jihočeský kraj eviduje v září po Praze druhou nejnižší míru nezaměstnanosti v republice. "Pokud jde o jednotlivé okresy, nejnižší míra nezaměstnanosti je na Prachaticku a činí 4,6 procenta. Naopak nejhůře je na tom Táborsko a mírou nezaměstnanosti 8,5 procenta. Českobudějovicko a Táborsko má míru nezaměstnanosti shodnou, a to 5,4 procenta. Českokrumlovsko, okres s tradičně vysokou mírou nezaměstnanosti, vykazuje 8,2 procenta. Vysokou míru nezaměstnanosti v rámci kraje má Strakonicko, kde je bez práce 8,4 procenta práceschopných obyvatel," vysvětlil Beran.

Jihočeské úřady práce mají ke konci září v nabídce 2355 volných míst, což je o 247 míst méně než v srpnu. "Poptávka je zejména po řidičích kamionů, zájem je také o kuchaře, prodavače na směnný provoz a o odborné strojírenské profese. S koncem léta ubývá poptávka po sezonních pracích v gastronomii, zemědělství a lesnictví a stavebnictví," doplnil Beran s tím, že v říjnu lze očekávat v kraji mírné zvýšení nezaměstnanosti.

V České republice během září míra registrované nezaměstnanosti klesla o 0,2 procentního bodu na osm procent. Ve srovnání se zářím loňského roku byla nižší o 0,5 procentního bodu.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.