úterý 29. listopadu 2022 Zina

Modrý most u polikliniky Jih v Českých Budějovicích se uzavře pro motoristy

Modrý most u polikliniky Jih v Českých Budějovicích se od pondělka úplně uzavře pro auta a motocykly. Nadále bude most přístupný pouze chodcům, cyklistům a v případě potřeby i složkám integrovaného záchranného systému, řekl ve čtvrtek agentuře Michal Bosák z českobudějovického magistrátu.

Most se otevřel také pro automobilovou dopravu v červnu 2008, proti tomuto rozhodnutí se však odvolali lidé bydlící v okolních ulicích. Krajský úřad Jihočeského kraje tato odvolání označil za nepřípustná a rozhodnutí magistrátu v říjnu 2008 potvrdil.

"Proti rozhodnutí krajského úřadu se odvolali Jan Veselý a Občanské sdružení Modrý most. Jejich odvoláním se zabýval krajský soud, který v únoru 2009 žalobu občanského sdružení Modrý most zamítl, žalobě Jana Veselého však vyhověl a rozhodnutí krajského úřadu zrušil," řekl Bosák.

Proti rozhodnutí krajského soudu podali Jan Veselý a Občanské sdružení Modrý most kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

"V květnu 2010, kdy měla uplynout povolená lhůta pro zkušební provoz, podalo město České Budějovice žádost o kolaudační souhlas se stavbou Modrého mostu, který 31. května 2010 odbor dopravy a silničního hospodářství magistrátu vydal," dodal Bosák.

Nejvyšší správní soud se Modrým mostem zabýval 27. května 2010, kdy rozsudkem zrušil rozhodnutí krajského soudu v Českých Budějovicích a vrátil případ k dalšímu řízení. Na základě tohoto rozsudku zrušil v červnu 2010 krajský soud původní rozhodnutí krajského úřadu a věc vrátil k dalšímu řízení.

Odbor dopravy krajského úřadu v lednu 2011 zrušil stavební povolení a věc vrátil magistrátu města k novému projednání.

"Jelikož bylo zrušeno stavební povolení vydané 17. června 2008, je kolaudační souhlas z 31. května 2010 neplatný a Modrý most mohou využívat pouze chodci, cyklisté a složky integrovaného záchranného systému," shrnul Bosák.

Autor: Dobrin Stojčev Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

richard praskořík

Flinte, Flinte, kousek od mostu ano, ale jiného :-))))

pátek, 1. července 2011, 19:01

Frank Flint

Já bydlim přímo u mostu a rozhodně bych ho nezavíral! Velice často využívám a ten provoz neni nijak extra ...

pátek, 1. července 2011, 13:04

richard praskořík

úravy ul B. Němcové a průjezdnost mostu do Havlindy podle méhou názoru přispěly k odlehčení Lidické. tohle řešení Lidickou určitě opět zahustí. na druhé straně chápu ty co v Havlindě bydlí, ale musí si uvědomit, že žijí ve městě a na vsi. ale na radnici je to samý expert, oni si s tím kluci určitě poradí

pátek, 1. července 2011, 12:38

Hawky

No počkají až rozjebou celou Havlindu a její obyvatelé budou jezdit na kole přes jez u "Velkasu" a na nákupy dodá město zdarma šerpy.

pátek, 1. července 2011, 09:27

Frank Flint

Tak to je super ... vzhledem k tomu, že je rozjebaná půlka Havlindy ... nedovedu si představit lepší načasování ... nebo od kdy nebo jak?

pátek, 1. července 2011, 09:16

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.