Počasí dnes12 °C, zítra12 °C
Neděle 3. března 2024  |  Svátek má Kamil
Bez reklam

Na českobudějovické radnici vznikne odbor hlavního architekta města

Na radnici v Českých Budějovicích vznikne od 1. července odbor hlavního architekta města. Ten by se měl podílet na jednotném architektonickém a urbanistickém konceptu Českých Budějovic, řekl ve čtvrtek novinářům primátor města Juraj Thoma (HOPB).

Odbor bude město zastupovat v územních a stavebních řízeních a bude také vydávat odborná stanoviska k připravovaným investičním záměrům. Jedním z nich je využití prostoru Mariánského náměstí, kde je zatím parkoviště. Kdysi tam stály budovy, ale byly zbourány ve druhé polovině 20. století, měla tam stát budova Jihočeského divadla.

Dalším z projektů, který město dlouhodobě řeší, je areál bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech. Tam má vzniknout obytné centrum s obchody, kulturními a zábavními objekty.

"Odbor hlavního architekta města České Budějovice zaměstná čtyři lidi, přednost mají uchazeči s architektonickým a urbanistickým vzděláním a praxí. Čtyři místa jsme zrušili na odboru vnitřních věcí, počet zaměstnanců magistrátu se tedy nezvýší," řekl Thoma.

Autor: Dobrin Stojcev

Štítky architekt, České Budějovice, Juraj Thoma, Občané pro Budějovice, Jihočeské divadlo, Mariánské náměstí (Brno), radnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Libor Matoušek

Kdo to bude? Návrhy?...

Čtvrtek, 5. května 2011, 14:34Odpovědět

Na českobudějovické radnici vznikne odbor hlavního architekta města  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.