Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Úterý 6. června 2023  |  Svátek má Norbert

Nešel vám v sobotu večer internet? Drbna ví proč!

Bědovali jste v sobotu večer nad svými počítači, když se vám nedařilo připojit se k internetu? Budějcká Drbna zjistila, že problém nebyl na vaší straně. Neznámý pachatel totiž přerušil v českobudějovickém Hotelu Gomel optický kabel, čímž odpojil ze sítě mnoho uživatelů internetu poskytovaného společností Starnet.

„V objektu hotelu se nachází jeden z mála jihočeských internetových uzlů,“ uvedl v neděli jednatel Starnetu Martin Ambrož, když se prostřednictvím e-mailu omlouval všem zákazníkům firmy za nedostupnost většiny internetových služeb.

„Případ dokumentují a šetří policisté z českobudějovického obvodního oddělení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Z dosavadního šetření vyplývá, že neznámý pachatel v době do 19.30 do 20 hodin v přízemí jednoho z objektů na Pražské třídě v Českých Budějovicích nezjištěným předmětem přestřihl optický kabel o průměru 10 milimetrů,“vysvětlila policejní mluvčí Regina Tupá a dodala: „Nezákonným jednáním tak způsobil škodu ve výši 100 tisíc korun.“

Podle pracovníka Starnetu Jiřího Velíška došlo k přerušení kabelu přesně v 19.47 hodin, provoz byl obnoven osm minut před čtvrtou hodinou ranní a oprava kompletně dodělána o hodinu později. „V kabelu je velké množství vláken. To nejdůležitější bylo svařeno právě před čtvrtou hodinou,“ řekl Budějcké Drbně Jiří Velíšek.

Jakékoliv poznatky k případu je možné oznámit na lince 158 či na telefonním čísle 974 226 700. Za poskytnuté informace policisté předem děkují!

Štítky Internet, STARNET, s.r.o., Clarion Congress Hotel České Budějovice, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bezedný Frank

A nepsali náhoodu v omluvném mejlu že ty kabely někdo ukradl ?

Pátek, 2. září 2011, 10:02

Hawky

Tak a je to tady - diverzant!!! Nebo jen nějakej blbec a recesista? Ať tak, nebo tak jsou kabely špatně zajištěny proti těmto "zásahům".....to mi při podpisu smlouvy neřekli, že se může stát, že mi připojení nepůjde nejenom kvůli všem povětrnostním vlivům, na které se to může svěst, ale i kvůli přestřiženým kabelům...

Pátek, 2. září 2011, 09:07

Frank Flint

Tentokrát je to prej ale fakt jakoby jo :)

Pátek, 2. září 2011, 07:40

To by bylo, aby se jednou Starnetu nic náhodou nepřihodilo ... bouřka, lupiči, atd... to je furt něco......

Pátek, 2. září 2011, 07:33

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.