sobota 31. října 2020 Štěpánka

Předvolební anketu na Drbně vyhrála ODS, druhá skončila Trikolora před Piráty

Jak by dopadly krajské volby podle čtenářů Budějcké Drbny? O tom jste rozhodli vy, naši čtenáři, kteří jste v anketě na webu odevzdali dohromady 1766 hlasů. Těsným vítězem by se podle vás stala ODS před Trikolorou. Do zastupitelstva by se pak dostalo celkem šest politických stran nebo hnutí.

V nadcházejících krajských volbách kandiduje na jihu Čech devatenáct politických uskupení. V předvolební anketě na Budějcké Drbně získalo alespoň po jednom hlasu každé z nich. Do krajského zastupitelstva by se však podle vás dostala jen méně než třetina z kandidujících subjektů.

Těsným vítězem voleb by se podle čtenářů stala ODS, která by s 20 procenty (360 hlasy) porazila druhou Trikoloru. Ta s devatenácti procenty získala jen o třicet hlasů méně. Následují Piráti se 13 procenty (224 hlasů) a Moravské zemské hnutí (223 hlasů). Do zastupitelstva by se s devíti procenty dostala také strana Svobodných (154 hlasů) a těsně také ANO s pěti procenty (85 hlasů).

Těsně pod pěti procenty skončilo SPD, STAN, koalice KDU-ČSL+TOP 09 a ČSSD.

ANKETA: Krajské volby se blíží. Kdo by získal váš hlas?

Nadcházející krajské volby klepou na dveře. Pojďme si udělat takový malý průzkum, jak by mohly dopadnout. Hlasujte do středečního večera v anketě tak, jako by se jednalo o skutečné volby. Na výběr máte ze všech stran, které kandidují v Jihočeském...

Volby do krajských zastupitelstev České republiky jsou plánovány na 2. a 3. října současně s volbami do Senátu. Budou voleni krajští zastupitelé ve 13 krajích mimo hlavní město Prahu, kde má pravomoci obdobné krajskému zastupitelství zastupitelstvo hlavního města Prahy. Bude se jednat o šesté volby do zastupitelstev krajů v České republice. Vzhledem k pandemii covidu-19 vláda schválila zákon, který umožňuje volit lidem v karanténě. Náklady na hygienická opatření budou okolo 24 milionů korun a celkový rozpočet krajských a senátních voleb je ve výši 450 milionů korun.

Do zastupitelstev v celé zemi kandiduje celkem 9 728 lidí, z toho 7 048 mužů a 2 680 žen. Průměrný věk je 48 let. Nejstaršímu kandidátu je 91 let a je také nejstarším v dosavadní historii krajských voleb.

Hodnocení článku je 36 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky volby, Jihočeský kraj, zastupitelstvo, anketa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Miroslav Kroulík

Že má Bábiš 36% taky nevěřím. Ale ještě větší lež je, že by měla největší podporu ODS s mladoklausovci v závěsu.

pondělí, 28. září 2020, 13:40

Hanz Jirak

a tak je to všude. nevěřte lžím, že má ANO 35%

pondělí, 28. září 2020, 05:53

Miroslav Kroulík

To jsou ale drby! Ovšem pokud si všimnu malého počtu hlasujících, tak mi je jasné, že tohle "hlasování" má nulovou relevanci.

pondělí, 28. září 2020, 00:23

Martin Vašek

To jsou prognózy jako od Kantaru.????

neděle, 27. září 2020, 23:55

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.