pátek 18. června 2021 Milan

Jihočeské ANO povede do podzimních voleb jako lídr ministr Havlíček

Kandidátní listinu jihočeského ANO povede do podzimních voleb do Sněmovny ministr Karel Havlíček. Rozhodl o tom dnes regionální sněm ANO. Další čtyři místa na kandidátní listině za Havlíčkem obsadí současní poslanci Roman Kubíček, Karel Tureček, Jan Kubík a Ondřej Babka.

Podle něj navrhovaná kandidátka představovala konsensus členů hnutí v regionu. „Jako krajský předseda jsem na tom pracoval celkem dlouhou dobu a respektoval jsem názory ostatních oblastí, takže vše bylo dopředu předjednané. Vyvážili jsme tu kandidátku a snažili jsme se na ni dát úspěšné politiky," uvedl předseda jihočeského ANO Roman Kubíček.

Podle něj byl Havlíček na pozici lídra logickou volbou. Současný ministr průmyslu a dopravy pochází z Českých Budějovic, navíc má stále k regionu vazbu. „Projevil zájem vést v regionu kandidátní listinu. Je to celorepublikově známý politik a pro mě je hlavně velmi úspěšný ministr," uvedl Kubíček.

ANO obhajuje vítězství ve volbách do Sněmovny z roku 2017 v Jihočeském kraji. Tehdy hnutí vyhrálo s 28,86 procenta. Za ním skončily ODS s 12,12 procenta a Piráti s 10,51 pct. Výsledek zajistil pro jihočeské ANO pět mandátů v dolní komoře.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ANO, volby, sněmovna, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.