sobota 21. května 2022 Monika

Starosty povede do komunálních voleb krajský zastupitel Fencl

Kandidátní listinu Starostů a nezávislých (STAN) do podzimních komunálních voleb v Českých Budějovicích povede jako lídr současný krajský zastupitel Jiří Fencl. Z druhého místa bude kandidovat Jan Mádl, který byl zakladatelem hnutí Čisté Budějovice. To před čtyřmi roky usilovalo o hlasy voličů společně se Starosty. Letos v dubnu ale Mádl oznámil, že hnutí bude nyní pod Starosty.

Jméno lídra oznámila strana po společném jednání v tiskové zprávě. Jiří Fencl je současný krajský zastupitel a předseda oblastní organizace STAN v Českých Budějovicích. „Je to nejen pro mě velká výzva. Poprvé v historii se bude totiž STAN ucházet o hlasy voličů s vlastní, samostatnou kandidátkou. Osobně budu chtít navázat na velmi úspěšnou práci stávajícího českobudějovického radního a poslance Viktora Vojtka, který za sebou zanechal notný kus práce, která je vidět," uvedl Fencl. Viktor Vojtko se stal v posledních parlamentních volbách poslancem, na kandidátce STAN bude nyní v první desítce. 

Před čtyřmi lety kandidovali Starostové společně s hnutím Čisté Budějovice. Jeho zakladatel Jan Mádl v dubnu oznámil, že nyní bude hnutí vystupovat pod Starosty. „Chceme tímto krokem efektivněji prosazovat zájmy občanů města České Budějovice. Čisté Budějovice ale zůstávají jako spolek, který bude i nadále fungovat jako skupina nadšenců a aktivních občanů, kteří se zajímají a přispívají k rozvoji našeho města,“ uvedl na sociálních sítích Mádl, který bude dvojkou Starostů.

Spojenectví STAN a Čistých Budějovic získalo před čtyřmi lety 6,46 procenta hlasů a získalo tak tři mandáty. Mezi dalšími kandidujícími jsou architekt Jan Klein, podnikatelka Barbora Povišerová nebo vědecký pracovník z Biologického centra Akademie věd České republiky Petr Vodrážka.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto STAN

Štítky volby, STAN, obce, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.