sobota 21. května 2022 Monika

KSČM v Českých Budějovicích povede do obecních voleb Vojtěch Filip

Kandidátní listinu KSČM v podzimních komunálních volbách v Českých Budějovicích povede bývalý předseda strany Vojtěch Filip. V městském zastupitelstvu v minulosti působil devět let. Jméno lídra řekl českobudějovický zastupitel KSČM Petr Braný.

„Obsazení dalších míst na kandidátní listině teprve řešíme a oznámíme je později," uvedl zastupitel KSČM Petr Braný. Dodal, že pozice lídra pro Filipa už je ale jistá. Šestašedesátiletý Filip kandidoval do českobudějovického zastupitelstva také před čtyřmi lety. Tehdy si díky preferenčním hlasům zajistil mandát, i když figuroval až na 21. místě. „Nyní už ale bude klasickým lídrem naší kandidátky," řekl Braný.

Filip v současném volebním období na zastupitelský mandát po roce rezignoval, v tu dobu ještě souběžně vykonával funkci poslance a zároveň místopředsedy Poslanecké sněmovny. Filip vedl KSČM 16 let, loni jej v čele strany nahradila europoslankyně Kateřina Konečná.

Své lídry pro komunální volby v Českých Budějovicích už představila i další politická uskupení. Kandidátní listinu ANO v Českých Budějovicích povede současný primátor Jiří Svoboda. Lídrem Hnutí Občané pro Budějovice bude náměstek primátora Juraj Thoma. Lídrem Pirátů bude opoziční zastupitelka Zuzana Kudláčková a STAN bude mít na prvním místě krajského zastupitele Jiřího Fencla.

Čtete také:

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, volby, KSČM, obce, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Richard Schmidtmajer

Doufám, že v komunálních volbách to s tou jejich stranou zvládne jako v parlamentu a půjdou do kytek. Snad už Jihočeši prozřeli. Najednou by mu Budějcká radnice byl dobrý zdroj příjmů.

čtvrtek, 12. května 2022, 10:16

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.