pátek 7. října 2022 Justýna

Rychlík do Budějc uvízl u Hluboké nad Vltavou, strojvedoucí nezastavil na signál STŮJ!

Rychlík z Prahy do Budějc zastavil u Hluboké nad Vltavou v úterý večer poté, co přejel na signál k zastavení na návěstidlu. Bude následovat vyšetření události, řekl Jaromír Kacerovský, vrchní inspektor odboru šetření Správy železniční dopravní cesty.

Podle Kacerovského přejel vlak návěstidlo o délku lokomotivy a jednoho vagonu. "V protisměru jel v tu chvíli osobní vlak, bezprostřední nebezpečí srážky však nehrozilo," řekl Kacerovský.

Lidé ve vlaku čekají zhruba od devatenácté hodiny na to, co se bude dít. "Průvodčí s námi moc nekomunikuje, nevíme moc, co se děje. Vlak stojí uprostřed lesa a není sem žádný přístup. Nevíme ani, jak dlouho to celé potrvá," řekla agentuře Mediafax jedna z cestujících ve vlaku.

"Mířím na místo, kam dorazím kolem půl desáté. Na místě pak proběhne vyšetření, zda šlo o chybu strojvedoucího nebo o technickou závadu. Pokud šlo o chybu strojvedoucího, z Českých Budějovic dorazí náhradní strojvedoucí, který doveze soupravu do cíle. Předpokládáme, že vlak bude moci odjet během několika hodin," vysvětlil Kacerovský.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hawky

Nebo usnul......

středa, 2. listopadu 2011, 13:41

Bezedný Frank

Nejel na čas tak to chtěl dohnat!

středa, 2. listopadu 2011, 10:52

Wolenby

Hustý....

středa, 2. listopadu 2011, 10:36

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.