pátek 30. července 2021 Bořivoj

Sanace škol uzavřených kvůli azbestu by mohla skončit do Velikonoc

Žáci tří českobudějovických škol, které město uzavřelo kvůli azbestu, by se mohli do svých tříd vrátit do Velikonoc. To v pátek řekl Michal Bosák z oddělení vnějších vztahů českobudějovického magistrátu.

Představitelé města ve čtvrtek jednali se zástupci stavební společnosti, která provádí zateplovací práce v areálu májských škol. "Uložili jí, aby nejpozději v úterý 13. prosince předložila takový návrh opatření, který umožní co nejrychlejší zahájení druhé etapy zateplování, původně naplánované na letní měsíce příštího roku," řekl Bosák.

Podle sdělení zástupce stavební společnosti by v lednu mohla být dokončena výměna všech oken a v polovině března i zbývající stavební práce v budovách škol. "V případě příznivých povětrnostních podmínek by tak sanace celého areálu mohla být hotová do Velikonoc," dodal Bosák.

Školy jsou zavřené kvůli přítomnosti minerálních a azbestových vláken uvolněných z takzvaných boletických panelů. Zhruba tisícovka dětí se do dokončení sanace učí v náhradních prostorách pěti českobudějovických dalších škol a v Hluboké nad Vltavou.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.