neděle 16. února 2020 Ljuba

Společnost

V Boleticích začalo mezinárodní cvičení pozemních jednotek protivzdušné obrany

Ve vojenském újezdu Boletice bylo v pondělí zahájeno mezinárodní cvičení pozemních jednotek protivzdušné obrany. Tentokrát nese název Tobruq Legacy 2015. Mimo našich vojáků se zapojí i příslušníci armád ze Slovenska, Maďarska, Litvy a Spojených...

Zmodernizovaný památník v Trocnově nabídne Žižkovu křtitelnici, šipky i kule z hradu Sion

Původní křtitelnice ze střížovského kostela, kde byl údajně husitský vojevůdce pokřtěn, originální zbraně z počátku 15. století, archeologické nálezy z husitského hradu Sion v podobě kulí a šipek, model vozové hradby i nová naučná stezka s 10...

Příměstské tábory jsou rozmanité - udělají radost malým fotografům, modelářům či milovníkům zvířat

Chcete své potomky poslat na tábor, aby se konečně odlepili od monitorů a poznali také kus přírody? Že si nemůžete vybrat? Ani se nedivíme, nabídka je jako každý rok opravdu velká a hlavně rozmanitá.

Kostel sv. Anežky České stojí v Českých Velenicích již 80 let

Na rok 1935 zavzpomínali v úterý 16. června věřící v Českých Velenicích. Přesně před 80 lety byl posvěcen základní stavební kámen tamního kostela svaté Anežky České. Oslavy v 17 hodin odstartovala eucharistická adorace, na kterou o hodinu později...

Robert Bosch dosáhl loni rekordního obratu. Činil téměř patnáct miliard

Českobudějovická společnost Robert Bosch, která patří k největším výrobcům komponentů do aut, loni zvýšila meziročně obrat o 2,8 miliardy korun na 14,5 miliardy korun. Jde o nejlepší výsledek od založení společnosti v roce 1992.

Temelínští návštěvníci mohou podpořit hendikepované

Pomoci lidem s mentálním a kombinovaným postižením mohou návštěvníci Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Ještě dva týdny zde mohou nakoupit výrobky z chráněné dílny Rolnička a tím tak soběslavskou neziskovou organizaci podpořit.

Družba se rekonstruuje, hotovo bude v únoru příštího roku

U obchodního centra Družba se před pár dny rozjely stavební práce a někteří čtenáři Budějcké Drbny by rádi věděli, co že se to tam vlastně staví a zda je bude stavba nějak omezovat. Proto jsme se celé věci podívali na zoubek.

Během června v iWantu nejenom ušetříte, ale také se budete bavit

Školní rok už sice vyběhl na cílovou rovinku a řítí se do finiše, nic takového se ale nedá říct o iWantu, kde je právě v tomto období nachystáno hned několik zajímavých akcí, které by mohly zajímat nejednoho milovníka kvalitní techniky.

Svěcení po pětadvaceti letech. Budějce mají od soboty nového biskupa

České Budějovice mají od soboty nového biskupa. Je jím Vlastimil Kročil, jehož v katedrále sv. Mikuláše vysvětil pražský arcibiskup Dominik Duka. Stal se třináctým budějckým biskupem. Nahradil Jiřího Paďoura, jenž minulý rok ze zdravotních důvodů...

Dobrodružství s technikou pobaví ve čtvrtek návštěvníky všech věkových kategorií

Ve čtvrtek se od 10 do 18 hodin otevřou na českobudějovickém výstavišti dveře do pavilonu T1 všem zájemcům, kteří chtějí zažít Dobrodružství s technikou.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.