neděle 28. listopadu 2021 René

V Budějcích se opět poběží Modrý běh na podporu lidí s autismem

Rádi běháte? A není vám lhostejná péče o lidi s autismem? V tom případě si zarezervujte 9. duben! Tento den se totiž uskuteční akce s názvem Modrý běh, za kterou stojí českobudějovický spolek Autisté jihu.

Modrý běh pořádáme každý rok na podporu celosvětového dne autismu, který připadá na 2. dubna. V tento den se lidé na celém světě zapojují do kampaně Light it up blue - Rozsviťme se modře. Nejen lidé se oblékají do modré barvy a tím vyjadřují svou podporu, ale také různé slavné budovy se v tento den rozsvítí modře - například Opera v Sydney nebo Empire State Building v New Yorku,“ uvedla Ludmila Gebeltová ze spolku Autisté jihu.

Modrý běh je zaměřen na rodiny s dětmi. Pokud se vám nechce běhat, ale i tak vás akce láká, určitě si užijete alespoň zábavnou stezku, na které na děti budou čekat drobné úkoly a samozřejmě také odměny.

Počítat můžete i s doprovodným programem. „V průběhu dne nám předvede svou bubenickou show skupina Wild Stick, zahraje nám kapela Never Been 2 Jamaica nebo zacvičí aerobic děti ze ZŠ Baara. Po celý den bude k dispozici skákací hrad, trampolína a malování na obličej,“ zmínila Ludmila Gebeltová a dodala: „V průběhu akce proběhne také workshop, na kterém se budou moci návštěvníci seznámit s činností organizací Auticentrum a Autisté jihu, spolek, které na pořádání Modrého běhu spolupracují.

Štítky modrý běh, autisté

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.