I v měsíci dubnu se v útulku odchytové služby Animal Rescue ocitli noví krasavci, kteří čekají na láskyplný domov. Zde je jejich přehled.
Zhruba šest až sedm stará fenka se 14. dubna potulovala na silnici vedoucí z Dřítěně na Kočín. Nálezci si ji vzali k sobě domů, kde ji ostříhali ze srsti zplstnatělé kusy chlupů. „Fenečka užívá antibiotika, je nastydlá, má zánět močového měchýře. Vakcinace a případné vydání zájemcům, pokud se nepřihlásí majitelé, bude možné po přeléčení. Jinak je to hodná holka, s ostatními zvířaty včetně koček vychází dobře. Loužičky, které po ní občas zbudou, snad zmizí po vyléčení,“ uvádí Vladimír Kössl z Animal Rescue.
Začátkem dubna byl nalezen tříletý kříženec amerického stafordšírského teriéra. „Je to sympatický, trochu rozmachaný, sportovně založený hafan, vhodný pro aktivní a důsledné páníčky.“ Je kastrovaný.
Zhruba rok starý kříženec byl 20. března nalezen společně se svým sourozencem na cyklostezce u obce Břehy. „Pes je čistotný, hodný, mazlivý, oproti svému sourozenci maličko dominantnější, v kontaktu s ostatními psy má trochu problém.“
Bratr výše zmíněného. Je čistotný, hodný a skutečně velmi mazlivý. S ostatními psy má ale občas problém.
Sally se nacházela v lese na Borku u Českých Budějovic. Zhruba tři roky stará fenka je hodná a dobře vychází i s ostatními psy. „Sally je veselá, s lidmi a ostatními zvířaty bezproblémová holčička. Je vhodná do rodiny s dětmi, se kterými by mohla dělat rošťárny na zahrádce, ale i pro aktivní seniory, kteří mají rádi delší procházky. Upozorňujeme, že se jedná o psa střední velikosti - kohoutková výška je cca 55 centimetrů. Není to tedy žádný mrňavý voříšek, ale ani obr. Ve vzdálených předcích bychom možná mohli hledat bearded kolii. Sally nemůžeme doporučit pro pobyt v bytě, bezproblémové soužití bude u domku se zahrádkou.“
Kříženec Leošek měl namále... V únoru ho srazilo auto na lesní cestě mezi Mokrým a Kalištěm u Lipí. Naštěstí byl jen pohmožděn. V kohoutka má zhruba 70 centimetrů, je starý necelé dva roky. Je to hodný frajer, který nemá problém ani s cizími psy.
Na nový domov stále čeká desetiletá fena křížence německého ovčáka Elsa. I když už není nejmladší, je stále velmi aktivní, veselá a miloučká. Žádné zdravotní potíže nemá. S jinými psy ale příliš nekámoší...
Zhruba dvouletá krasavice byla nalezena 17. dubna v Římově. Neměla žádné označení...
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.