pátek 21. ledna 2022 Běla

Českokrumlovskou nemocnici provoněly pravé stromky z Blanského lesa

I letos navázala Nemocnice Český Krumlov na úspěšnou spolupráci se společností Lesy České republiky a v každém pokoji, kde zůstane pacient i přes svátky, bude vonět pravý vánoční stromek.

„Je to už tradice, že na Vánoce naše nemocnice voní po pryskyřici a jinak bílé pokoje ozdobí barevně nazdobené stromečky. Navození vánoční atmosféry je radost nejen pro naše pacienty, ale i sloužící personál nemocnic,“ vysvětluje ředitel nemocnice Jaroslav Šíma.

Každoročně se jedná o několik desítek stromků, které dorazí z Lesní správy Český Krumlov. „S Nemocnicí Český Krumlov spolupracujeme již řadu let. Jsme rádi, že můžeme zpříjemnit pacientům jejich Vánoce v nemocnici,“ dodává Daniel Szórád, generální ředitel Lesů České republiky.

Ve svátečních dnech budou u pacientů, kterým to dovolí zdravotní stav, zcela neomezené návštěvní hodiny. Primář Interního oddělení Jindřich Florián k tomu dodává: „Je pochopitelné, že na Štědrý den chceme být blízko rodiny a blízkých. Není důvod tomuto kontaktu jakkoliv bránit. Samozřejmě za předpokladu, že se to neodrazí na zdravotním stavu našeho pacienta.“ 

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.