V nejbližším období budou do některých lokalit Českých Budějovicích rozmístěny upravené kontejnery určené k odkládání tříděného odpadu, konkrétně plastů. Nádoby mají větší otvory, a tak do nich lidé budou moci uložit rozměrnější věci. Pokud se kontejnery osvědčí, dočkají se jich i další místa krajského města. Další chystanou novinkou je parní čištění, to zbaví nečistot hlavně kamennou dlažbu v ulicích Budějc.
Jde v podstatě o odpověď českobudějovického magistrátu na podněty lidí, které se týkaly malé velikosti otvorů u kontejnerů na tříděný odpad, plastů.
„Konkrétně jde o to, že do stávajících nádob nejdou uložit rozměrnější věci. Proto zkoušíme pilotní změnu v podobě rozmístění ověřovací série deseti kontejnerů s většími otvory. O konkrétní lokalitě zatím nebylo rozhodnuto, pravděpodobně bude vybráno místo na sídlišti Máj a Šumava, možná i Rožnov. V případě, že se nádoby s většími otvory osvědčí, nainstalujeme upravené kontejnery hromadně, do dalších míst města,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola.
Další chystanou novinkou v oblasti úklidu je takzvané parní čištění. „Jde o speciální zařízení určené pro úklid veřejných prostranství, které by mělo umožnit odstraňování nečistot zejména z kamenné dlažby, například zbytků zmrzlin, žvýkaček, jídel i výkalů. Vedení města bude v nejbližší době posuzovat nabídku přístroje, který bude v provozu předveden v srpnu. Poté se rozhodneme, jestli má takové zařízení své opodstatnění,“ dodal náměstek.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.