Srpnová bilance miminek. Holky vrací úder

Autoři

Celkem 228 dětí přišlo na svět v Budějcích v druhé polovině léta. Zatímco červenec přál spíše klukům, tentokrát se narodilo více holčiček. První příčku v nejčastějších jménech si udržel Adam i Adéla.

Děvčata, která se v srpnu narodila v počtu 117 miminek, dostávala nejčastěji jména Adéla, Emma, Veronika, Eliška a Kristýna. Mezi ty méně tradiční potom patřila Anabel, Rachel, Robyn, Zora, Ina nebo Evelin.

Sto sedmnácti narozeným klukům dávali rodiče nejvíce jména Adam, David, Tomáš a Jakub. Objevil se ale i Felix, Ludvík, Eduard a Zoltán,“ popsala tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Skoro polovina všech miminek se narodila mimo manželství a sedmnáct novorozenců má maminku nebo tatínka cizí národnosti.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky bilance miminek, srpen, novorozenci, České Budějovice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.