Sto tisíc korun z městského rozpočtu půjde na nákup knih

Autoři | Foto pixabay.com

Jihočeská vědecká knihovna dostane pozdní vánoční dárek. Rada města schválila poskytnutí neinvestiční dotace na spolufinancování nákupu knižních novinek. Přidělení příspěvku z městského rozpočtu projednají zastupitelé už v úterý 12. února.

Jihočeská vědecká knihovna bude moct do svých poboček pořídit nové knihy za sto tisíc korun. 

„Navzdory dnešní digitální a technologicky vyspělé době má kniha velmi důležité místo. Jak už řekl kdysi Karel Čapek, kniha je nejmocnější zbraní národa. Národ, který si váží knih, váží si zároveň své duchovní nezávislosti a neztratí ji, dokud bude mít svou literaturu,“ cituje spisovatele a dramatika náměstek primátora Jaromír Talíř.

O přidělení příspěvku z městského rozpočtu ve výši sto tisíc korun rozhodnou zastupitelé na svém zasedání už v pondělí 12. února.   

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky dotace, příspěvek, nákup, knihy, Jihočeská vědecká knihovna, kniha, Karel Čapek, Jaromír Talíř

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.