neděle 15. prosince 2019 Radana

České Budějovice chtějí přesunout státní správu do Žižkových kasáren

České Budějovice chtějí přesunout státní správu, kterou jako obec s rozšířenou působností vykonávají, do objektu bývalých Žižkových kasáren. Objekt je téměř opuštěný a město jej hodlá rekonstruovat. Kromě státní správy by měla v bývalých Žižkových kasárnách sídlit městská policie.

Úředníci státní správy v Českých Budějovicích sídlí na několika místech. Některé odbory se nacházejí v budovách v Kněžské a Jeronýmově ulici a část je i přímo v areálu radnice na náměstí Přemysla Otakara II. „V Žižkových kasárnách by bylo vše na jednom místě, což je pro občany mnohem praktičtější,“ řekl náměstek primátora František Konečný.

České Budějovice jako obec s rozšířenou působností vykonává přenesenou státní správu pro 78 obcí. Náklady na obnovu Žižkových kasáren činily podle původních odhadů 150 milionů korun. Město však předpokládá, že cena se vzhledem k situaci na přetíženém stavebním trhu výrazně zvýší.

České Budějovice chtějí připravit projekt úpravy areálu kasáren, aby případně mohly žádat o příslušný grant. Pokud by se žádná dotace nenaskytla, město hodlá investiční akci zaplatit ze svých zdrojů. „Nemůžeme čekat dalších několik let na vhodnou dotaci. Protože reálně hrozí, že nám kasárna vzhledem k jejich stavu lidově řečeno spadnou na hlavu,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

Bývalá Žižkova kasárna by měla využívat i městská policie, která nyní sídlí v domě v Haškově ulici. Současné zázemí však podle Podholy kapacitně ani prostorově aktuálním potřebám strážníků už nevyhovuje.

Foto Jan Homolka | Zdroj ČTK

Štítky státní správa, kasárny, přesun, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.