pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Přírodní kámen je nenahraditelný materiál, říká spolumajitel kamenictví Jihokámen CB Roman Komrska

Jako stavební materiál spolehlivě lidstvu slouží od starověku. Tuto odolnou, praktickou a krásnou přírodní surovinu používáme i dnes. Nevytlačily jej ani moderní technologie, ani současné módní materiály. Přírodní kámen je nesmrtelný a těší se značné oblibě. Jeho užití je přitom mnohem širší. O přírodních kamenech, trendech v kamenictví a o řemeslnících, kteří kamenům vdechují život, jsme si povídali s Romanem Komrskou z českobudějovického kamenictví Jihokámen CB.

Firma Jihokámen CB vznikla na začátku letošního roku a je o ní hodně slyšet. Pokud se ale nemýlím, na stejném místě bylo kamenictví i v předchozích letech?
Tradiční kamenictví na Pražské třídě má dlouholetou tradici. Původní provozovna patřila výrobnímu družstvu z Písku, na jehož tradici jsme od letošního roku navázali. Nevznikli jsme tedy na zelené louce. Za první půlrok jsme toho stihli poměrně dost – vytvořili jsme novou značku, zakoupili moderní kamenickou techniku, personálně posílili tým vlastních kameníků a rozšířili nabídku sortimentu. Postupně také modernizujeme celý areál. V těchto dnech dokončujeme unikátní venkovní expozici okrasných a dekoračních přírodních kamenů, užívaných především v zahradní architektuře. Zákazníci tak přímo v naší provozovně najdou inspiraci užití okrasných drtí, oblázků, valounů i solitérních kamenů. Naše kamenictví tedy postupně dostává novou tvář.    

Na co se specializujete?
Nabízíme kompletní služby a produkty v oboru a specializujeme se zejména na vlastní zakázkovou výrobu. Nechceme být jako některá jiná kamenictví, která se kvůli nedostatku zručných kameníků postupně přeměnila v pouhé prodejce levných unifikovaných výrobků z Číny. Naše vize je jiná, sázíme na osobní kontakt se zákazníkem s cílem vyřešit jeho individuální potřebu. Dokážeme zajistit celý proces zakázky – od odborné konzultace, přes výběr vhodného materiálu, zaměření, samotnou kamenickou výrobu až po montáž. Díky tomu naším zákazníkům šetříme spoustu času a peněz. Podílíme se také na realizaci větších zakázek, kde spolupracujeme s investory a architekty. 

Kde nakupujete přírodní kámen?
Pracujeme výhradně s kvalitním přírodním materiálem. Kámen, který máme v nabídce, nakupujeme přímo od českých a zahraničních výrobců. Dnes není problém mít k dispozici kameny z Brazílie, Itálie, Indie, Číny nebo třeba Norska. Díky tomu dokážeme velmi pružně reagovat na poptávku a našim zákazníkům nabízet kvalitní služby a široký výběr materiálů. Protože se jedná o zakázkovou výrobu, velká část materiálů se nakupuje přímo na míru zákazníkovi a jeho zakázce.

Podrobné informace o službách a produktech kamenictví Jihokámen CB zájemci najdou na webu www.jihokamencb.cz. Jsou tam také kontakty na zakázkovou kancelář a nezávazný poptávkový formulář. Přijďte se inspirovat krásou přírody do tradičního kamenictví v Českých Budějovicích.

Které produkty jsou mezi zákazníky nejžádanější?
Co do četnosti převažují služby a sortiment týkající se hřbitovní architektury, jako je zakázková výroba hrobek a pomníků nebo renovace a opravy hrobů. S rozšířením služeb se ale ten poměr mění ve prospěch dalších činností a produktů. Velmi žádané jsou například kuchyňské a koupelnové desky, parapety, obklady a dlažby z přírodního kamene a kamenické zakázky ve stavebnictví. Naše nabídka přírodních kamenů je opravdu pestrá a zákazníci si mohou vybírat z nepřeberného množství barevných variant a provedení žuly, mramoru, onyxu, pískovce atd. Přírodní kámen si člověk pořizuje na celý život, proto je důležité výběr neuspěchat vybrat si takový kámen, který bude se zákazníkem rezonovat a bude mu dělat radost.

A co okrasný sortiment?
Zájem o zahradní a dekorační přírodní kameny neustále roste. A není divu. Přírodní kámen je velmi praktický a dokonale odolává nepřízni počasí i zubu času. Plní nejen užitnou, ale také okrasnou funkci. Přírodní kámen získává stále větší oblibu v zahradách i díky neskutečné barevné a druhové pestrosti, která je dnes na trhu dostupná a své vysoké estetické hodnotě.

Okrasné kamenné prvky dodají každé zahradě výjimečný autentický ráz. Nezanedbatelnou vlastností „kamenné zahrady“ je její „bezúdržbovost“. Jednou vytvoříte něco krásného a následně si pouze užíváte tu neopakovatelnou atmosféru. Žádné doplňování mulčovací kůry, žádné dosypávání, pletí atd. Samozřejmě, přírodní kámen funguje skvěle v kombinací s rostlinami.

Máme nejširší nabídku zahradních kamenů v jižních Čechách a velký výběr dekoračních kamenů je skladem v naší provozovně nebo na externím skladu s dostupností několika dnů. Zkrášlit a zvelebit svou zahradu můžete velkými okrasnými valouny, menšími valounky, kamennými nášlapy, drceným kamenem nebo tzv. monolity, což jsou velké solitérní kameny, které dominují každé zahradě a tvoří samostatná umělecká díla. Zákazníci se mohou inspirovat v naší expozici.

V nabídce máte i designový kamenný nábytek?
Luxusní designový nábytek zatím není tak rozšířen, nicméně mezi architekty a designéry je velmi žádán. Milovnici výjimečného designu oceňují tento netradiční nábytek za jeho schopnost kombinovat barvy s jedinečnou kresbou kamene. Nabízíme např. originální kamenné stoly, konferenční stolky ale třeba i designové obklady stěn. Každý opracovaný kámen představuje originální umělecké dílo a zákazníci znovu objevují krásu a kvalitu přírodního matriálu.

Co je důležité pro úspěch v takto specializovaném oboru?
Nechci, aby to vyznělo jako klišé, ale na prvním místě jsou rozhodně zkušení mistři kameníci. Ačkoliv se technologie neustále vyvíjejí a zdokonalují, tradiční kamenictví s vlastní výrobou se bez kvalitních řemeslníků neobejde. Jsme proto velmi hrdí, že u nás pracují zruční kameníci s dlouholetou praxí a bohatými zkušenostmi. Samozřejmě je důležité sledovat trendy a novinky v oboru a pracovat se zkušenými návrháři a designery. Důležité je nebát se odlišit, být originální a umět zákazníkovi nabídnout i to, co si sám ještě neumí představit. I v tradičním řemesle jako je kamenictví se dají věci dělat netradičně.

PR text

Štítky byznys, Jihokámen, kamenictví, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.